آجیل مشکل‌گشا یا آجیل شب‌عید

آجیل مشکل‌گشا یا آجیل شب‌عید

به گزارش بورس‌نیوز، عجب دورهمی برگزار شد، دیشب …

وقتی سهامداران با کلی انتظار آمدند تا پای حرف‌های رئیس و گره‌گشایی‌ها بشینند؛ عده‌ای از رفقا که هر روز “سیگارتایم” همدیگر را می‌بینند و با هم راهروها را بالا پایین می‌کنند، جوری آسانسوری بالا می‌آمدند و عرض ارادت می‌کردند که گویا رئیس سازمان برای آنها دستخوش کنار گذاشت بود!!! این دوستان به‌ظاهر بورسی که اصلا همراه مردم نیستند و به‌جای آجیل مشکل‌گشا، باقی‌مانده آجیل شب‌عید را دورهمی با بحث “چگونه پاچه‌خواری کنیم تا مجوز بگیریم” شکستند!

به قول یک بنده خدایی “با من درباره اعتماد حرف نزن، ازش خوشم نمیاد ….

پیچ صندلی‌های چرمی، شُل شده ؟

سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده که پیچ و مهره بعضی از صندلی هلدینگ‌ها کمی شُل شده و مدیرانی در این روز‌های به تسبیح افتاده دولت، کم‌کم می‌افتند و برخی‌های دیگر استعفا می‌دهند!

پیشنهاد می‌شود که صاحب هلدینگ‌ها با پیچگوشتی، این صندلی‌ها را برای زمان ۲ماه محکم کنند تا این ماهی سیاه‌ها عرصه خدمت را خالی نکنند!

مسلخ‌گاه سرخ و خونین!

بعضی از سهم‌های بورسی و فرابورسی عجب حکایت تلخی دارند، سهامداران ۹ تا یک سال نشسته‌اند که درخت آن‌ها میوه دهد اما؛ روز‌های سبز بازار که باز نکردند سهم‌ها را هیچ، در روز‌های سرخ و خونین سهمی را به مسلخ‌گاه سرمایه بردند و این روز‌ها نمونه عجایب این کشتار بی‌رحم در بازارسرمایه کم نیست.

نانوایی هم یکی نمی‌فروشد

در روز‌هایی که در نانوایی‌ها هم صف یک عددی وجود ندارد، برخی از سهم‌ها عرضه‌های یک دانه‌ای دارند و ناظر را که می‌بینند، هر هر به هیکل رشید ناظر بازار می‌خندند؛ ناظرجان، بازار حرمت داره آن‌ها گول هیکل شما را نمی‌خورند از بس پهلوان پنبه‌ای!


  • بیشتر بخوانید:

حمایت عالیجناب و دوستان از جوجه های پشت ویترین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *