آشنایی با کتاب فارآزمون از انتشارت فار

آشنایی با کتاب فارآزمون از انتشارت فار

به گزارش بورس نیوز، در تمام مراحل تحصیل ممکن است برای خرید کتاب کمک درسی به مشکل برخورد کنید و نیاز به راهنمایی داشته باشید؛ به خصوص زمانی که صحبت از کتاب‌های دارای آزمون‌های طبقه‌بندی شده باشد، این موضوع بیشتر نیز به چشم می‌خورد. اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که یک کتاب جامع آزمون باید دارای چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ یا اینکه تمام آنچه در یک کتاب آزمون طبقه بندی شده می‌خواهید چیست؟ در این مقاله کوتاه قصد داریم شما را با کتاب‌های فارآزمون از انتشارات فار آشنا کنیم و ضمن معرفی آن، کمی درباره ویژگی‌های منحصر به فرد این کتاب‌ها با شما صحبت کنیم.

آشنایی با کتاب فارآزمون از انتشارت فار

آشنایی با انتشارات فار

انتشارات فار از سال ۱۳۸۶ با هدف تدوین و عرضه کتاب‌های کمک درسی ویژه شروع به فعالیت کرده و تمامی کتاب‌های این انتشارات با رویکرد تمرکز بر درس‌نامه جامع همراه با آزمون‌های ترکیبی و جواب‎های جدا تشریحی تالیف شده‌اند. انتشارات فار از جمله مجموعه‌هایی است که در مدت زمانی کوتاه توانست موفقیت‌های بسیاری را در جهت اهداف والای خود کسب کند. دلیل این امر دقت و وسواس فراوان به جامع و مفید بودن مباحث کتاب‌های درسی و تمرکز بر استاندارد‌های بالای طراحی آزمون‌ها است. همین دقت و تمرکز نیز باعث خروجی بسیار باکیفیت در کتاب‌های این مجموعه بوده و باعث شده که انتشارات فار در طی ۱۰سال گذشته با وجود تجربه فراز و نشیب‌های فراوان، مسیر رشد و ترقی را به درستی طی کند.

بسیاری از محصلان و داوطلبان، انتشارات فار را با نام کتاب‌های فارآزمون می‌شناسند. دلیل این امر نیز شهرت عالی این سری کتاب‌ها از نظر کیفی و فنی است. در ادامه درباره ویژگی‌های کتاب‌های فارآزمون از این انتشارات به تفصیل سخن خواهیم گفت.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد کتاب‌های فارآزمون

یکی از مراحل مهم یادگیری دروس، سنجش خویشتن و پاسخ به سوالاتی بوده که ممکن است از هر قسمت طرح شود. تا به حال شده بخشی از کتاب را بخوانید و با خود فکر کنید که «آیا آماده پاسخ به هر سوالی از این بخش هستم یا خیر؟» بهترین راه حل در این لحظه آن است که خیلی سریع از خود یک آزمون کوچک بگیرید و سپس پاسخ آزمون را با پاسخ خود مقایسه کنید. این شیوه، بهترین راهکار برای تثبیت اطلاعات آن مبحث خاص است و به شما کمک می‌کند که در قالب آزمون، درس خود را مرور کنید و اشکالات خود را نیز رفع کنید. در زمان خرید کتاب‌های کمک درسی به خاطر داشته باشید که کتابی با این ایده، می‌تواند بسیار به شما کمک کند و منظور ما به طور دقیق، کتاب‌های فارآزمون است!

کتاب‌های فارآزمون، دارای آزمون‌های مدونی هستند که بعد از هر مبحث کتاب برای سنجش ما طراحی شده‌اند و با پاسخ به آن‌ها می‌توانید به بهترین شکل آنچه خوانده‌اید را مورد سنجش قرار دهید. همچنین پایان هر فصل نیز آزمونی برای سنجش کلی آن فصل از کتاب در نظر گرفته شده و پس از فصل دوم، به صورت دوره‌ای مروری به فصل‌های پیشین نیز در آزمون‌ها خواهد شد و همچنین سوالاتی ترکیبی از ترکیب مباحث فصول مختلف نیز در این کتاب وجود دارد که شما را برای آزمون‌های جامع ترم یا کنکور آماده می‌کند. به طور کلی پیش رفتن گام به گام به فارآزمون به شما کمک می‎کند به بهترین شکل برای هر آزمونی آماده باشید و با مرور پاسخ‌ها و خواندن درس‌نامه‌ها، ایرادات احتمالی خود را نیز رفع کنید.

در این کتاب‌ها سعی شده سوالاتی با دسته بندی «دشوار، نسبتاً دشوار و متوسط»، برای همه دانش آموزان با هر سطح توانایی فکری و هوشی راهکار‌های آموزشی در نظر گرفته شود. همچنین در قسمت پاسخنامه آزمون‌ها و یا پیش از آن، درسنامه‌های مختصر و بسیار مفیدی قرار دارد که خود همانند جزوه‌ای مختصر و کارا برای شما عمل خواهد کرد.

 

از دیگر مزایای برتر کتاب‌های فارآزمون، می‌توان به جامع بودن آزمون‌ها و عدم حفظ هیچ یک از مباحث و نکات کتاب‌های درسی اشاره کرد. در این کتاب‌ها نمونه سوالات سال‌های گذشته و کنکور‌های پیشین درست در جایی که باید قرار گرفته و تعداد طراحی سوال از مباحث مختلف، بر اساس میزان اهمیت آن مبحث در کنکور در نظر گرفته شده است.

همچنین در این کتاب علاوه بر آزمون‌های استانداردسازی شده و پایاپای کنکور‌های پیشین، تست‌هایی تحت عنوان «تست‌های پیشرو» نیز قرار دارد که در واقع سوالاتی با قالب تازه هستند که تا به حال مانندشان در کنکور نیامده، ولی با توجه به تغییرات وارده بر نظام آموزشی، احتمال طرح‌شان وجود دارد. این پرسش‌های پیشرو، اوج نوگرایی و خلاقیت کتاب‌های فارآزمون بوده که توسط مؤلفین آن طراحی می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت که کتاب‌های فارآزمون صرفاً برای ارزیابی نیستند و ماهیتی آموزشی نیز دارند و برای دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم جهت یادگیری، تثبیت و تسلط بر روی کتاب درسی و با رویکرد آماده شدن آن‌ها برای کنکور سال آینده طراحی شده‌اند.

آشنایی با کتاب فارآزمون از انتشارت فار

معرفی کتاب‌های فارآزمون

در اینجا قصد داریم کتاب‌های مختلفی که از سری فارآزمون منتشر شده‌اند را به شما معرفی کنیم. با آن‌که تعداد این کتاب‌ها همه ساله در حال ارتقاء بوده، اما تا کنون این عنوان‌ها از انتشارات فار منتشر شده است:

برای پایه دهم متوسطه:
زیست شناسی دهم فارآزمون
ریاضی دهم فارآزمون
شیمی‌دهم فارآزمون
هندسه دهم فارآزمون
برای پایه یازدهم متوسطه:
زیست شناسی یازدهم فارآزمون
ریاضی یازدهم فارآزمون رشته تجربی
شیمی یازدهم فارآزمون
فیزیک یازدهم فارآزمون رشته تجربی
فیزیک یازدهم فارآزمون رشته ریاضی
برای پایه دوازدهم متوسطه:
شیمی دوازدهم فارآزمون رشته تجربی
فیزیک دوازدهم فارآزمون رشته تجربی
زیست شناسی دوازدهم فارآزمون

آشنایی با کتاب فارآزمون از انتشارت فار

جمع بندی و نتیجه گیری

کتاب‌های فارآزمون از جمله کاربردی‌ترین و جامع‌ترین کتاب‌های موجود در بازار هستند که بیشترین تاثیر را بر روی نوع مطالعه شما خواهند گذاشت. این کتاب‌ها با ایده خودسنجی دوره‌ای برای تثبیت مباحث در ذهن طراحی شده‌اند و به شما کمک می‌کنند با خیال راحت و به بهترین شکل، برای هر آزمونی آماده شوید. مطالعه گام به گام این کتاب‌ها همگام با کلاس‌ها و جلسات آموزشی مدرسه، تضمینی برای آمادگی همیشگی شما خواهد بود و تکرار نکات و مباحث مهم در بین آزمون‌ها باعث می‌شود تا در حافظه بلندمدت شما ثبت شوند.

برای خرید کتاب‌های کمک درسی انتشارات فار می‌توانید از بانک کتاب آنلاین بیستک استفاده کنید تا بدین ترتیب، از امکانات و طرح‌های ایده‌آل این سایت نیز بهره‌مند شوید.

در انتها لازم به ذکر است که بانک کتاب آنلاین بیستک این فرصت را برای شما فراهم کرده تا جدیدترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های منتشر شده در حوزه‌های گوناگون آموزش زبان‌های خارجی شامل انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی و فرهنگ لغت را به صورت آنلاین خریداری کنید.

با توجه به مزایای ذکر شده برای خرید از بانک کتاب بیستک به همه دانش آموزان و پشت کنکوری‌های عزیز و سایر اهل مطالعه پیشنهاد می‌شود، تا از این فروشگاه کتاب اینترنتی بازدید به عمل آورید تا به سادگی هر چه تمام‌تر کتاب‌های مورد نظر خودتان را تهیه کنید و از مطالعه آن لذت ببرید. هدف ما در این بانک کتاب ایجاد سهولت بیشتر برای تهیه کتاب توسط کتاب‌خوانان و به ویژه تهیه کتاب‌های کمک درسی و کنکور توسط دانش آموزان از انتشارات مختلف است. در این راستا با ایجاد امکان ارسال رایگان کتاب و تخفیفات ویژه سعی کردیم به هدف خود نزدیک شویم.

حتی اگر یک بار خرید کتاب کمک درسی از بانک کتاب را تجربه کنید، این روش خرید یک عادت همیشگی برای شما خواهد شد. عادتی که می‌توانید به یاری آن یک سبد کتاب را با یک کلیک ساده، در هر کجای ایران جلوی در خانه خود تحویل بگیرید. بانک کتاب بیستک یک فروشگاه اینترنتی کتاب و همراهی مطمئن برای دانش آموزان، دانشجویان و افراد اهل مطالعه است.

همکاران ما بعد از دریافت سفارش کتاب از شما مشتریان عزیز با در نظرگرفتن زمان ارسال و تهیه کتاب‌های مورد نظرتان حتی از نوع کمیاب تمام سعی خود را می‌کنند که در کمترین مدت، سفارشات شما را به درب منزل آورده و تحویل دهند.

ارسال به تمام نقاط کشور
ساعت ارسال تهران همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۲

ارسال شهرستان با پست سفارشی ۷۲ ساعته

ارتباط با ما
برای تماس کافیست روی هرکدام از شماره‌هایی که در زیر آمده کلیک کنید ….

۰۲۱۶۶۴۱۰۰۰۰

۰۲۱۶۶۴۱۲۵۰۰

۰۹۱۲۶۴۱۲۵۰۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *