آیا شاهد کاهش نرخ‌های فروش “پتایر” خواهیم بود؟

ایران تایر+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، درحالی‌که شرکت ایران تایر با اعلام سود خالصی ۱.۷۸۸ میلیارد ریالی و رشدی بیش از ۲۰۶ درصدی توانسته بود ۹ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ را به پایان رساند، عملکرد ماهانه این شرکت در اسفند ماه حاکی از کاهش نامحسوس نرخ تایر‌های رادیال و بایاس در مقایسه با بهمن‌ماه بود که بی‌شک ادامه این وضعیت از مهم‌ترین دغدغه‌های سهامداران این شرکت در سال آتی به شمار می‌رود.

شرکت ایران تایر در ماه گذشته موفق به فروش ۱.۵۲۱ تن تایر رادیال با نرخ میانگین هر تن ۵۵۱ میلیون ریال و ۷۹۶ تن تایر بایاس با نرخ ۵۶۷ میلیون ریال گردید که ازنظر مقادیر فروش رشدی نامحسوس و ازنظر نرخ فروش افتی کم را در مقایسه با بهمن‌ماه به ثبت رسانیده است.

عملکرد ماهانه پتایر+بورس نیوز

لازم به ذکر است، جمع مقادیر فروش شرکت از ابتدای سال مالی تا پایان سال به حدود ۲۷.۶۴۷ تن به ارزش ۱۱.۳۸۲ میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با ۵.۷۷۱ میلیارد ریال فروش سال قبل رشدی چشمگیر را نشان می‌دهد.

افزایش چشمگیر نرخ ارز و کاهش شدید واردات لاستیک به کشور، اعطای مجوز‌های متعدد به شرکت‌های تولیدکننده جهت افزایش نرخ‌های فروش و افزایش نرخ‌های فروش با توجه به تورم افسارگسیخته ماه‌های قبل از مهم‌ترین دلایل رشد فروش و سودآوری شرکت‌های این حوزه بوده که ممکن است با گشایش‌های سیاسی محتمل آتی و کاهش نرخ ارز شاهد تهدید این روند در ماه‌های آتی باشیم.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *