ادامه بازی خطرناک دولت در بورس

ادامه بازی خطرناک دولت در بورس

محسن عباسلو در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره کنترل هیجان منفی بازار سرمایه اظهار کرد: با توجه به شرایط بازار به نظر می‌رسد باید دولت را کنترل کرد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: مهم‌تر از کنترل هیجان برجام، کنترل دولت است در حالی که نقدینگی بازار تا حد بسیاری کاهش یافته دولت همچنان به دنبال انتشار اوراق و جمع آوری نقدینگی است.

وی با بیان اینکه مشکل اساسی بازار دولت است، گفت: مشخص نیست چه کسی در حال تصمیم گیری‌ها است در حالی که نقدینگی در بازار کاهش یافته، اما با انتشار اوراق ۱۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی از بازارخارج می‌کنند.

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن بیان کرد: هر چند با توافق در برجام ممکن است دلار تا ۲۱ هزار تومان کاهش یابد، اما با وضعیت نقدینگی در کشور تورمی بالای ۳۵ درصد خواهد بود و این بدین معنی است که دلار توانایی پایین ماندن را نخواهد داشت و جدد رشد خواهد کرد.

عباسلو تصریح کرد: یک جو روانی را به سهامداران حقیقی القا کردند که در صورت توافق در برجام قیمت دلار کاهش می‌یابد این در حالی است که با برجام وضعیت برخی از سهام بهتر خواهد شد، اما مشخص نیست چرا این سهام نیز منفی هستند.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه هیچگونه شفاف سازی در بازار صورت نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: چرا شرکت‌ها در این باره اینکه اگر نرخ دلار کاهش یابد چه اتفاقی برای آن‌ها می‌افتد شفاف سازی نمی‌کنند، یکی از دلایل ایجاد صف فروش در کل بازار به دلیل اطلاع نداشتن سهامداران از وضعیت شرکت‌ها در صورت کاهش نرخ دلار است.


بیشتر بخوانید:

واکنش “بورس” و بازار دلار به مذاکرات برجامی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *