ادامه روند افزایشی میلگرد فولاد خراسان

فولاد خراسان+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد خراسان در جریان معاملات هفته گذشته در بورس کالا موفق به کسب درآمد عملیاتی ۱ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریالی گردید.

این ارزش نسبت به هفته گزشته از آن بیش از ۱.۳۰۰ میلیارد ریال افزایش را نشان می‌دهد که علت آن نیز افزایش عرضه محصول میلگرد و همچنین افزایش استقبال از محصول شمش فولادی این شرکت در جریان عرضه‌های هفته گذشته این شرکت است.

در این هفته شاهد عرضه ۱۰.۰۳۲ تنی میلگرد فولاد خراسان بوده‌ایم که با تقاضای خوب ۱۳.۵۵۰ تنی همراه بود. نرخ میانگین فروش هر تن از این محصول به ۱۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال رسید که نسبت به هفته گذشته از آن در حدود ۲.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به این ترتیب شاهد ثبت دومین رشد پیاپی قیمت در این محصول هستیم، افزایش کم سابقه نرخ جهانی محصولات فولادی منجر به افزایش نرخ پایه عرضه محصولات این گروه در بورس کالا و علی رغم افت اندک نرخ ارز در سامانه نیما شده است. ارزش معاملات این محصول به ۱ هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال رسید.

همچنین در هفته گذشته شاهد عرضه ۷ هزار تن محصول شمش فولادی این شرکت بوده‌ایم که با تقاضای بیش از ۱۰ هزار تنی همراه بود. به این ترتیب و با توجه به تقاضای ثبت شده برای آن، نرخ فروش متوسط هر تن شمش فولاد به ۱۱۱ میلیون ریال رسید که نسبت به آخرین نرخ ثبت شده مربوط به آن که مربوط به سال قبل است در حدود ۵ درصد افزایش را ثبت کرده است.

در جدول زیر روند معاملات میلگرد و شمش در هفته جاری ارائه شده است:

عملکرد هفتگی فخاس+بورس نیوز


  • بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *