ادامه روند تقاضای ضعیف محصول تختال فولاد خوزستان

فولاد خوزستان+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد خوزستان در جریان معاملات هفته گذشته معاملات ۲۴۵ میلیارد تومانی را ثبت کرد. این ارزش نسبت به آخرین معاملات این شرکت در هفته پایانی سال قبل در حدود ۱۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

کاهش محسوس تقاضای محصول تختال فولادی شرکت را می‌توان دلیل اصلی کاهش ارزش معاملات شرکت برشمرد. به‌این‌ترتیب شاهد دومین هفته پیاپی کاهش ارزش معاملات این شرکت علی‌رغم افزایش نرخ فروش محصولات شرکت هستیم.

در این هفته شاهد عرضه و معامله ۲۰.۰۰۰ تن شمش فولادی این شرکت بوده‌ایم. این عرضه با تقاضای جالب‌توجه ۴۰.۰۰۰ تنی همراه شد.

نرخ هر تن از این محصول به ۱۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال رسیده، این نرخ نسبت به نرخ هفته قبل در حدود ۵ درصد بیشتر بود. افزایش قیمت جهانی محصولات فولادی به بالاترین سطوح در ۹ سال اخیر، منجر به رشد قیمت‌های عرضه محصولات این گروه در بورس کالا شده است.

ارزش معاملات شمش فولادی شرکت در این هفته به بیش از ۲ هزار و ۲۷۲ میلیارد ریال رسید.

همچنین در هفته قبل این شرکت عرضه ۲۲ هزار تنی تختال فولادی را داشت که تقاضای ضعیف ۱ هزار تنی برای آن ثبت شد. نرخ این محصول که معادل نرخ پایه‌ی عرضه بود معادل ۱۵۵.۶ میلیون ریال به ازای هر تن بود.

این نرخ نسبت به آخرین نرخ‌های ثبت‌شده در آخرین هفته پارسال در حدود ۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد، نرخ این محصول از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۰ درصد رشد را تجربه کرده که دلیل اصلی آن نیز رشد کم‌سابقه قیمت‌های جهانی بوده است.

در جدول زیر آمار معاملات شرکت خوزستان ارائه‌شده است:

عملکرد هفتگی فخوز+بورس نیوز

کاهش محسوس تقاضا را نیز می‌توان در افزایش شدید قیمت عنوان نمود.

فروش هفتگی فخوز+بورس نیوز

همچنین در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا در ۶ ماه گذشته ارائه‌شده است.


  • بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *