ادامه روند کاهش هر ساله سود “دماوند”

نیروگاهی که بانک دی ادعا می‌کند بیش از ۳۰.۰۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، درحالی‌که در ماه گذشته شاهد انتشار گزارش عجیب افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و تکیه سهامدار عمده بر برآورد بیش از ۳۰.۰۰۰ میلیارد تومانی ارزش نیروگاه دماوند بودیم، اکنون صورت‌های مالی ۶‌ماهه این نیروگاه حاکی از کاهش مجدد سودخالص این شرکت در سال مالی جاری دارد.

نیروگاهی که بانک دی ادعا می‌کند بیش از ۳۰.۰۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد

اعلام سودی ۵۵۹ ریالی به ازای هر سهم نیروگاه دماوند در ۶ماهه نخست سال مالی جاری و اعلام ارزش بیش از ۱۱۱.۶۰۵ ریالی هر سهم این شرکت توسط اساتید و کارشناسان رسمی دادگستری رخدادی است که شاید نظیر آن را تنها می‌توان در بازار سرمایه ایران دید.

تولید نیروی برق دماوند که مالکیت بیش از ۸۰درصدی این شرکت متعلق به یک بانک و زیرمجموعه‌هایش بوده، در گزارش حسابرسی نشده ۶‌ماهه سال مالی ۱۳۹۹ خود با اعلام تعدیل منفی ۲۹درصدی سود خود، بازهم سهامداران خود را ناامید کرد.

در حالی که این شرکت موفق به تحقق سودخالص ۲.۱۷۸ میلیارد ریالی در ۶‌ماهه سال مالی ۱۳۹۸ شده بود در ۶‌ماهه سال مالی جاری، تنها ۱.۵۴۲ میلیارد ریال سودخالص را به ثبت رساند که بخش عمده‌ای از این کاهش سودآوری، مربوط به منظور کردن مالیات سال‌های گذشته است.

نیروگاهی که بانک دی ادعا می‌کند بیش از ۳۰.۰۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد

عمده دلیل رشد بیش از ۱۹ درصدی درآمد‌های این نیروگاه در ۶‌ماهه نخست سال جاری در مقایسه با سال مالی گذشته را می‌توان به افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش انرژی نیروگاهی نسبت داد که این موضوع تا حدود زیادی کاهش فروش مقداری محصولات شرکت را پوشش داده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *