ادامه عملکرد ضعیف “شکلر” در آذر‌ماه

نرخ‌های فروشی که کاهش یافته است

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که شرکت نیروکلر در سه ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰ موفق به تحقق سودی ۸۴۱ ریالی به ازای هر سهم شد، گزارش‌های عملکرد آذر‌ماه این شرکت حاکی از ثبت نرخ‌هایی بسیار پایین‌تر از شهریور و مهر‌ماه است.

نرخ‌های فروشی که کاهش یافته است

گزارش‌های عملکرد آذر‌ماه این شرکت حاکی از ثبات نسبی در نرخ‌های کاهش یافته کلر و مشتقات تولیدی این شرکت و افزایش نرخ سود پرک در ماه اخیر دارد.

محصول جانبی، سود مبلغی خوب داد

سود پرک که به عنوان یکی از محصولات جانبی تولید کلر در شرکت نیروکلر محسوب می‌شود و در مصارف مختلفی نظیر شوینده‌ها کاربرد دارد، از اصلی‌ترین محصولات این شرکت از نظر مبلغی و مقداری است.

در شرایطی که شاهد ثبت نرخ بیش از ۱۵ میلیون ریالی کلر مایع تولیدی این شرکت در شهریور ماه بودیم نرخ‌های کنونی این محصول در ماه اخیر تنها ۹.۲ میلیون ریال به ازای هر تن بوده که حاکی از افت سنگین نرخ‌های فروش این محصول در ماه‌های اخیر است.

لازم به ذکر است، کلیه شرکت‌های دارای تاسیسات کلر آلکالی که عمدتا مجتمع‌های پتروشیمی تولیدکننده pvc نظیر پتروشیمی‌های آبادان، اروند بوده نیز از فروشندگان اصلی این محصول در کشور است.

در مجموع کل مبالغ فروش این شرکت در آذر‌ماه به ۳۳۵ میلیارد ریال رسید که با توجه به فروش در حدود ۱.۰۹۷ میلیارد ریالی این شرکت در ۴ ماهه نخست سال مالی جاری، عملکردی متوسط محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

“شکلر” و افزایش نرخ‌های فروش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *