ارزش صندوق بانک گردشگری از ۱۰۱ هزار میلیارد ریال فراتر رفت

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت بانک گردشگری که از صندوق‌های بزرگ این بخش نیز محسوب می‌گردد، در پایان روز سه‌شنبه ۲۴ فرودین ماه سال جاری به ارزش ۱۰۱ هزار و ۱۶۷ میلیارد ریال رسیده است.

در جدول زیر بازدهی‌های محقق شده این صندوق ارائه‌شده است.

بازدهی ماهیانه این صندوق به ۱.۴۳ درصد رسیده و همچنین در یک سال منتهی به ۲۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ به ۲۰ درصد رسیده است. به‌این‌ترتیب و در مقایسه با سایر صندوق‌های مشابه، مشاهده می‌گردد که این صندوق جزو کم بازده‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت بوده است.

ارزش صندوق بانک گردشگری از ۱۰۱ هزار میلیارد ریال فراتر رفت

ارزش صندوق بانک گردشگری از ۱۰۱ هزار میلیارد ریال فراتر رفت

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب‌سایت این صندوق با درآمد ثابت شامل ۴۸.۵ درصد سپرده‌های بانکی، ۳۷ درصد اوراق بدهی، ۱۴.۱ درصد سهام و حق تقدم شرکت‌ها و همچنین ۰.۴ درصد نیز سایر دارایی‌ها است.

در بخش سهام و حق تقدم شرکت‌ها، سرمایه‌گذاری مدیران این صندوق عمدتاً در سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی محور صورت گرفته است.

در بخش اوراق بدهی، بخش عمده‌ی سرمایه‌گذاری‌های صندوق در اوراق مرابحه و منفعت دولتی بوده است. نرخ سود اوراق مرابحه بین ۱۵ تا ۱۷ درصد و نرخ سود اوراق منفعت نیز عمدتاً ۱۷.۹ درصد سالیانه است.

سپرده‌های بانکی این صندوق نزد بانک‌های شهر، ایران‌زمین، کشاورزی، گردشگری و …، است. نرخ سود سپرده‌های بانکی این صندوق نیز در بیشتر سپرده‌های ثبت‌شده و افشاشده، ۱۸ درصد سالیانه است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *