“اعتلا” هم از محل فروش سرمایه‌گذاری‌ها، سودسازی کرد

خواندن ۲دقیقه

سرمایه‌گذاری اعتلا البرز +بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری اعتلا البرز در دوره سه‌ماهه نخست سال مالی، موفق به کسب سود خالص ۹۰۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی شده و این سود که معادل ۷۹۰ ریال به ازای هر سهم بوده، نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد ۱۲۵درصدی را نشان می‌دهد.

گزارش سه ماهه حسابرسی نشده اعتلا+بورس نیوز

درآمد‌های محقق شده این شرکت سرمایه‌گذاری در این دوره معادل ۹۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بوده که عمدتا و به مبلغ ۹۰۲ میلیارد ریال بابت سود فروش سرمایه‌گذاری‌هاست.

این بخش از درآمد شرکت نسبت به سه ماهه سال گذشته رشد ۱۱۹ درصدی را نشان می‌دهد.

سود فروش از محل واگذاری سهام مختلف محقق شده، اما با این حال، سود فروش سهام شرکت‌های صنعتی مینو خرمدره، سبحان دارو، پالایش نفت اصفهان، تبریز و تهران نسبت به سایر شرکت‌ها برجسته‌تر است.

بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های شرکت در پایان سال ۹۹ معادل ۳ هزار و ۵۸۲ میلیارد ریال بوده که تماما در بخش کوتاه‌مدت طبقه‌بندی شده و این مبلغ شامل ۲.۷۱۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بورسی و بقیه نیز غیربورسی است.

سرمایه‌گذاری‌های غیربورسی عمدتا در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت صورت گرفته و در بخش بورسی، سهام برخی شرکت‌های دارویی از جمله سرمایه‌گذاری‌های اصلی این شرکت سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند که از آن جمله می‌توان به مالکیت ۲.۸۷ درصدی گروه دارویی سبحان، ۲.۱۱ درصدی پخش البرز، ۱.۹۲ درصدی سبحان دارو، ۲ درصد کی‌بی‌سی اشاره کرد.


  • بیشتر بخوانید:

“اعتلا” در مسیر پرداخت سود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *