اعلام سود‌های “دبالک” صف فروش‌ را توجیه می‌کند

خواندن ۲دقیقه

شرکت داروسازی البرز بالک+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، علیرغم شناسایی سود خالص ۲۹۴ ریالی دارویی البرز بالک در سه ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰ و رشد بیش از ۱۲۶درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، قیمت‌های بیش از ۲۰.۰۰۰ ریالی سهام این شرکت اصلی‌ترین دلیل صف فروش سنگین در نماد این شرکت در ماه‌های گذشته است.

گزارش سه ماهه دبالک+بورس نیوز

بی‌شک حتی تحقق ۲۹۴ ریالی سودخالص در ۳ ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰، در شرایطی که قیمت هر سهم این شرکت در روز گذشته بیش از ۲۰.۰۰۰ ریال بوده، نمی‌تواند توجیهی مناسب برای سرمایه‌گذاران و سهامداران در نماد این شرکت باشد.

از جمله نکات قابل توجه صورت‌های مالی این شرکت در ۳ ماهه نخست سال مالی جاری می‌توان به رشد فروش در حدود ۲۸ تنی محصولات دارویی عمومی و دارو‌های آنتی‌بیوتیک در مقایسه با سال مالی گذشته این شرکت اشاره داشت که این موضوع در کنار رشد چشمگیر نرخ‌های فروش محصولات منجر به افزایش در حدود ۴۱۳ میلیارد ریالی جمع مبالغ فروش شد.

دوره سه ماهه مقدار فروش دبالک+بورس نیوز

در مجموع می‌توان رشد ۱۲۶ درصدی درآمد‌های عملیاتی این شرکت را در سه ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰ به فال نیک گرفت، هر چند همانگونه که پیش از این اشاره شد، سود‌های اعلامی این شرکت نمی‌تواند قیمت‌های کنونی سهام این شرکت را توجیه نماید.


  • بیشتر بخوانید:

سهامداران “دبالک” دور هم جمع می شوند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *