افت اندک نرخ ورق گالوانیزه “فجر” / فروش ۱۵۸ هزار تن ورق گالوانیزه در سال ۱۳۹۹

افت اندک نرخ ورق گالوانیزه

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در اسفندماه سال گذشته که آخرین ماه از سال مالی شرکت محسوب می‌گردد موفق به فروش ۲ هزار و ۷۵۲ میلیارد ریالی شده است.

به‌این‌ترتیب جمع کل درآمد‌های شرکت در سال مالی منتهی به پایان اسفندماه ۱۳۹۹ بر اساس آمارهای منتشر شده به بیش از ۲۷ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال رسیده که کاهش ۱۳درصدی را به نسبت ماه گذشته یعنی بهمن‌ماه از خود برجای گذاشت.

بر پایه این گزارش، نباید از این نکته گذشت که مقایسه فروش “فجر” نیز حاکی از آن بوده که در اسفند ۹۹ نسبت به مقایسه مدت مشابه در سال۹۸، افزایش ۱۱۳درصدی میزان درآمدها را شاهد هستیم.

افت اندک نرخ ورق گالوانیزه

مقادیر فروش ورق گالوانیزه فولادی به‌عنوان محصول اصلی شرکت در سال گذشته به بیش از ۱۵۸ هزار تن رسیده که ۱۱ هزار تن بیشتر از سال قبل از آن محسوب می‌گردد.

نرخ فروش ورق گالوانیزه داخلی شرکت در اسفندماه با کاهش کمتر از ۱ درصدی به ۲۲۵ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال رسیده است.

فروش شرکت در ۶ماه گذشته

افت اندک نرخ ورق گالوانیزه

بر اساس این گزارش، “فجر” توانسته در بخش درآمدی در آخرین ماه سال۹۹، ۲۰درصد بیش از متوسط فروش سال درآمد کسب کند.

با نگاهی به تقسیم‌بندی فروش این فولادساز تمرکز بر داخلی فروش را می‌توان شاهد بود چراکه ۹۵درصد فروش ازآن بازار داخل بوده و تنها ۵درصد از درآمدها از طریق صادرات جذب شرکت شده است.

شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای اسفندماه ۹۹ در مجموع مبلغ ۲۷۵۵ میلیارد فروش به ثبت رساند که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال ۹۸ رشد ۱۲۸درصد داشته است.


  • بیشتر بخوانید:

رشد ۱۲۰درصدی رخ فروش ورق گالوانیزه “فجر”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *