افزایش سرمایه امین در راه است

افزایش سرمایه امین در راه است

به گزارش بورس نیوز، ولی‌اله، ولی نیا اظهار کرد: این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی انجام می‌شود و سرمایه شرکت از ۷ هزار میلیارد ریال به ۱۱ هزار میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: افزایش سرمایه مذکور به منظور بهبود ساختار مالی و نسبت کفایت سرمایه در راستای توسعه فعالیت‌ها، افزایش سودآوری شرکت و حفظ و ارتقا جایگاه رقابتی شرکت در صنعت و همچنین مدیریت بهینه ریسک‌های ناشی از فعالیت شرکت انجام می‌شود.

معاون مالی و توسعه سازمانی امین با بیان اینکه انتشار اوراق شرکتی و تامین مالی از بازار سرمایه جای خود را در روش‌های تامین مالی شرکت‌ها باز کرده، تصریح کرد: درخواست‌ها برای تامین مالی از طریق انتشار اوراق شرکتی افزایش یافته و با این افزایش سرمایه، سقف اوراق قابل انتشار شرکت حدود ۱۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش می‌یابد که این امر با توجه به ماهیت فعالیت‌های شرکت به افزایش درآمد و سودآوری پایدار شرکت منتج می‌شود.

ولی نیا با اشاره به روند مثبت سودآوری در شرکت تامین سرمایه امین خاطرنشان کرد: سود خالص شرکت در سال مالی منتهی به پایان شهریور ۹۹ معادل ۷۶ درصد بیش از سود خالص سال مالی گذشته بوده که می‌توان گفت با توجه به استمرار درآمد حاصل از کارمزد بازارگردانی اوراق و نیز کارمزد تعهد پذیره نویسی اوراق جدید در دست انتشار، روند مثبت افزایش سودآوری شرکت در سال مالی جاری هم ادامه دارد.

وی افزود: برای افزایش سقف دارایی‌های تحت مدیریت در صندوق‌های امین تا ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اقدام شده که انعطاف نقدینگی و مدیریت اوراق تحت بازارگردانی را به نحو مطلوبی به همراه خواهد داشت.

ولی نیا در انتها از برنامه‌های شرکت برای انتشار اوراق جدید دیگر هم خبر داد و گفت: برنامه‌های متعددی در دست بررسی بوده که بعد از نهایی شدن، اطلاعات آن از طریق سامانه کدال اطلاع‌رسانی می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *