افزایش سود خالص “بهپاک” در سایه کاهش محسوس سود عملیاتی

افزایش سود خالص

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، در شرایطی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان عدم نقد شوندگی یکی از بزرگ‌ترین معضلات حال حاضر سهامداران در ماه‌های گذشته است طرح ناقص دامنه‌نوسان نامتقارن نیز به این مشکل دامن‌زده تا بسیاری از سهامداران نگون‌بخت نتوانند زمانی را برای روان‌شدن صفوف فروش بسیاری از سهام متصور شوند.

ظاهراً در اوضاع نابسامان کنونی نه خبری از بازگشت دامنه‌نوسان متقارن است و نه خبری از گره‌های معاملاتی، که این موضوع منجر به قفل‌شدن بسیاری از سهامداران نظیر سهامداران شرکت بهپاک (بیش از ۲ ماه در صف فروش مانده‌اند) شده‌اند.

آنچه در گزارش سالانه شرکت بهپاک مشهود بود، افت بیش از ۱۲درصدی سود عملیاتی است که به‌هیچ‌وجه با قیمت‌های کنونی سهم همخوانی ندارد.

افزایش سود خالص

یکی از نکات قابل‌تأمل و نگران‌کننده صورت‌های مالی حسابرسی نشده سالانه این شرکت در سال مالی جاری، کاهش چشمگیر مقادیر و مجموع مبالغ فروش علی‌رغم افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش انواع محصولات این شرکت، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده که این موضوع منجر به کاهش چشمگیر مبالغ فروش و درآمد‌های این شرکت شد.

لازم به ذکر است یکی از عمده تفاوت‌های میزان فروش این شرکت در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل عدم فروش کالای بازرگانی روغن آفتابگردان و ذرت و کلزا است.

افزایش سود خالص

در انتها باید اشاره شود که این شرکت با تحقق درآمدی ۴.۵۲۴ میلیارد ریالی و ۴۲درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل، سود خالصی ۵۲۵ میلیارد ریالی محقق کرده که ۳۰ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.


  • بیشتر بخوانید:

پیش بینی ۱۵۶ هزار تنی واردات مواد اولیه “بهپاک”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *