افزایش معنادار نرخ‌های فروش لاستیک رادیال “پکرمان”

کاهش تناژ فروش به دلیل افزایش نرخ‌های فروش

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که عملا مجوز رشد نرخ لاستیک از سوی دولت به شرکت‌های تولیدکننده داخلی صادر شد، گزارش عملکرد آذر ماه شرکت لاستیک بارز حاکی از رشد عجیب و معنادار نرخ لاستیک رادیال در آذر ماه در مقایسه با ماه‌های گذشته دارد.

کاهش تناژ فروش به دلیل افزایش نرخ‌های فروش

رشد بیش از ۲۲ درصدی نرخ لاستیک رادیال در آذر ماه در مقایسه در آبان ماه در حالی رقم خورده که گزارش‌های افشا شده مربوط به افزایش نرخ‌ها در ماه‌های پیش همواره خبر از رشد‌های ۱۰ درصدی داشت.

علیرغم این موضوع ظاهرا مجوز‌های دولت در خصوص اعطای مجوز افزایش نرخ به شرکت‌های این گروه اثر خود را بر صورت‌های مالی آن‌ها خواهد گذاشت.

در حالی که نرخ فروش هر تن لاستیک رادیال تولیدی شرکت در آبان ماه به ۳۹۸ میلیون ریال رسیده بود، ثبت ۴۸۹ میلیون ریالی هر تن از این محصول در آذرماه نشان از رشدی در حدود ۲۲ درصدی در نرخ‌های فروش دارد.

شرکت لاستیک بارز پس از ثبت فروش ۲.۹۸۶ میلیارد ریالی انواع لاستیک در آبان ماه، با ثبت فروشی ۲.۷۶۷ میلیارد ریالی در آذر ماه افتی محسوس را در مبالغ فروش خود به ثبت رساند، چرا که علیرغم افزایش قابل ملاحظه نرخ‌های فروش شاهد کاهش تناژ در این ماه بودیم.

با این حال شرکت لاستیک بارز با ثبت فروشی ۲.۷۶۷ میلیارد ریالی در آذر ماه، توانست شرایط مناسبی را با توجه به فروش ۲۱.۷۴۵ میلیارد ریالی ۹ ماهه نخست سال جاری و البته ۱۶.۸۶۰ میلیارد ریالی کل سال مالی ۱۳۹۸ به ثبت رساند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *