افزایش نامحسوس و سنتی درآمد‌های “آپ”

خواندن۲دقیقه

اپلیکیشن آپ+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، علیرغم شناسایی سود خالص ۶۹۰ ریالی به ازای هر سهم و تعدیل منفی با اهمیت شرکت آسان‌پرداخت در ۹ماهه نخست سال ۱۳۹۹، گزارش عملکرد ماهانه این شرکت در اسفندماه حاکی از افزایش نامحسوس سرفصل‌های درآمدی در مقایسه با بهمن ماه است.

گزارش 12ماه آپ+بورس نیوز

در کل می‌توان بخش عمده افزایش درآمد‌های این شرکت در اسفندماه را مربوط به افزایش سنتی درآمد‌های شرکت‌های پرداخت الکترونیک به دلیل خرید‌های مربوط به تعطیلات پیش از نوروز دانست با این وجود این افزایش در ماه گذشته را نمی‌توان افزایشی قابل قبول و توجه دانست.

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود، کاهش چشمگیر درآمد‌های حاصل از پشتیبانی دستگاه‌های پوز بانکی و البته سایر درآمد‌های عملیاتی از مهمترین نکات قابل تامل‌برانگیز گزارش‌های عملکرد منتشر شده این شرکت است.

در این شرایط به نظر می‌رسد کاهش تعداد نوبت‌های خرید مشتریان و مصرف‌کنندگان به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین سازوکار‌های دشوارتر بانک مرکزی برای واگذاری پوز‌ها به اصناف از طریق بانک‌ها در ماه‌های اخیر تا حدود زیادی کارمزد ناشی از تراکنش‌های شاپرکی را نیز تحت‌الشعاع قرار داده که باید منتظر ماند و دید که آیا با کاهش محدودیت‌ها و شیوع ویروس کرونا این چالش شرکت‌های پرداخت به پایان خواهد رسید و یا خیر؟

بیشتر بخوانید:

کسب درآمد “آپ” بر مدار فروش پین و اعتبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *