افزایش ۱۲۰ درصدی حجم سفر‌های نوروزی دربرخی محورها

خواندن ۲دقیقه

حجم سفر‌های نوروزی +بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، هادی امیدوار، رئیس پلیس راه کشور اظهار کرد: حجم سفر‌های نوروزی امسال در مقایسه با نوروز سال ۹۹ حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است.

وی گفت: در برخی محور‌ها و استان‌ها این افزایش بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ درصد هم گزارش شده و در برخی محور‌ها هم از متوسط کمتر بوده است.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به شرایط کرونایی و نگرانی‌هایی که برای حفظ سلامت مسافران وجود دارد، افزود: ما هم دغدغه کمک به کادر درمان را داریم و امیدواریم مردم در روز‌های باقی مانده از انجام سفر‌های غیرضروری خودداری کنند و کسانی هم که قصد بازگشت به شهر‌های خود را دارند این زمان را مدیریت کنند.

وی آماری هم از وضعیت حوادث جاده‌ای در نوروز ۱۴۰۰ ارائه کرد و گفت: در نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد تصادفات فوتی ۵۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

امیدوار ادامه داد: علاوه براین تعداد جان باختگان سوانح جاده‌ای نیز در این مدت ۶۵ درصد بیشتر شده و تصادفات جرحی و تعداد مجروحان نیز ۷۰ تا ۷۵ درصد افزایش یافته است.

وی دلیل افزایش تعداد تصادفات فوتی و جرحی و همچنین تعداد فوتی‌ها و مجروحان را ناشی از افزاشی حجم ترافیک در جاده‌های کشور دانست و گفت: شرایط تردد در نوروز امسال تقریبا با سال ۹۸ برابری می‌کند.

رئیس پلیس راه کشور هم چنین از استفاده پلیس از تجهیزات و سامانه‌های نوین برای کنترل ترافیک در محور‌ها و جاده‌های کشور خبر داد و افزود: جاده‌های کشور تحت رصد بیش از ۲ هزار سامانه تصویری قرار دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *