انتظار برای رشد محسوس سودآوری بارز

انتظار برای رشد محسوس سودآوری زیرمجموعه لاستیک بارز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت لاستیک کردستان که تقریبا ۱۰۰ درصد از سهام آن به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اختیار شرکت لاستیک بارز کرمان قرار دارد، بر اساس صورت‌های مالی منتشر شده توسط این شرکت، در دوره ۶‌ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه سال جاری موفق به کسب سود خالص ۴۷۱ میلیارد ریالی شده که این مبلغ سود نسبت به دوره مشابه سال قبل از آن، افزایش بیش از ۱۰۵ درصدی را نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است، درآمد‌های این شرکت در دوره زمانی مذکور معادل ۴ هزار و ۱۰۹ میلیارد ریال بوده که ۸۰ درصد بیشتر از بازه زمانی مشابه سال ۹۸ بوده است.

مقادیر فروش لاستیک رادیال به عنوان محصول اصلی شرکت در نیمه نخست سال مالی معادل ۲.۴ میلیون حلقه لاستیک بوده که ۴۰ درصد افزایش را داشته است.

افزایش ظرفیت اسمی تولید شرکت

ظرفیت اسمی تولید این شرکت سالیانه ۳۶.۰۰۰ تن بود که در نیمه نخست سال به میزان ۱۷.۰۰۰ تن تولید را ثبت کرده است.

به این ترتیب مشاهده می‌شود که این شرکت تقریبا به ظرفیت‌های اسمی تولید خود نزدیک شده است.
حاشیه سود عملیاتی شرکت در این دوره زمانی معادل ۲۲ درصد بوده و این در حالی است که این نسبت در سال ۹۸ کمتر از ۱۹ درصد بوده است.

با توجه به رشد محسوس نرخ فروش لاستیک در کشور، انتظار برای جهش سودآوری این شرکت وجود خواهد داشت و انتظار برای کسب سود خالص بیش از ۱.۲۰۰ میلیارد ریالی در سال ۹۹ و بیش از ۱.۵۰۰ میلیارد ریالی برای شرکت در سال ۱۴۰۰ دور از انتظار نخواهد بود. به طور قطع رشد سودآوری این شرکت منجر به افزایش درآمد‌های سرمایه‌گذاری لاستیک بارز کرمان نیز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

افزایش معنادار نرخ‌های فروش لاستیک رادیال “پکرمان”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *