اوضاع فروش “بهپاک” خوب نیست/ تعویق گره معاملاتی و ادامه‌دار شدن صف‌های فروش

خواندن ۲ دقیقه

محصولات شرکت صنعتی بهپاک+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، به نظر می‌رسد در صورت عدم اجرای صحیح سازوکار گره‌های معاملاتی تا ماه‌ها شاهد صفوف فروش سنگین در نماد‌های کوچک بازار سرمایه باشیم.

گزارش عملکرد بهپاک+بورس نیوز

سهام شرکت بهپاک نیز از این قاعده مستثنی نیست و روز‌های معاملاتی متوالی صف فروش در نماد این شرکت به بیش از ۴۰ روز نیز رسیده، رخدادی که به نظر می‌رسد با لغو سازوکار گره‌های معاملاتی در ماه‌های آتی نیز ادامه یابد.

با این حال صورت‌های مالی سه ماهه این شرکت حاکی از رشد سود‌های عملیاتی و شناسایی درآمد‌های غیر عملیاتی قابل توجه و غیر قابل تقسیم ناشی از فروش سهام است.

یکی از نکات قابل تامل و نگران‌کننده صورت‌های مالی ۳ حسابرسی نشده این شرکت در سال مالی جاری، کاهش مجدد و چشمگیر مقادیر و مجموع مبالغ فروش علیرغم افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش انواع محصولات این شرکت، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده که این موضوع منجر به کاهش مبالغ فروش و درآمد‌های این شرکت شد.

لازم به ذکر است، یکی از عمده تفاوت‌های میزان فروش این شرکت در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته عدم فروش کنجاله سویا است.

مقادیر فروش بهپاک+بورس نیوز

در انتها این شرکت با تحقق درآمدی ۱.۴۴۳ میلیارد ریالی و ۶ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته، سود عملیاتی ۳۴۶ میلیارد ریالی محقق کرده که ۸۶ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

لازم به ذکر است، شناسایی بیش از ۵۸۹ میلیارد ریال درآمد‌های غیر عملیاتی و غیر قابل تقسیم ناشی از فروش سهام بانک اقتصاد نوین از اصلی‌ترین آیتم‌های سودآوری و افزایش بیش از ۶۶۰ درصدی سود خالص در سه ماهه نخست در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.


  • بیشتر بخوانید:

افزایش سود خالص “بهپاک” در سایه کاهش محسوس سود عملیاتی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *