اُفت بیش از ۷ هزار واحدی شاخص بورس

اُفت بیش از ۷ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش بورس نیوز، شاخص بورس اوراق و بهادار تهران، نخستین روز هفته را با ریزش آغاز کرد تا شاخص به سمت منفی حرکت کند.

در معاملات امروز ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، شاخص با اُفت ۷ هزار و ۷۱۱ واحدی به یک میلیون و ۱۹۹ هزار واحد رسید و شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش ۱۰۱۶ واحدی به رقم ۴۲۹ هزار و ۶۱ واحد سقوط کرد.

اُفت بیش از ۷ هزار واحدی شاخص بورس

بر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز درحالی به ۲۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال رسید که بیش از ۳ میلیارد و ۹۵ میلیون برگه در ۲۱۷ هزار و ۴۲ معامله بین سهامداران رد و بدل شد.

لازم به ذکر است که ارزش نقدی معاملات امروز بورس تهران نیز بالغ بر ۱۱ هزار و ۹۲۳ میلیارد ریال شد.

نماد‌های تاثیرگذار

“فارس” با ۱۲۹۳ واحد، “شستا” با ۱۰۳۱ واحد، “فولاد” با ۵۷۵ واحد، “کچاد” با ۵۴۲ واحد، “وغدیر” با ۴۶۸ واحد و “خودرو” با ۴۵۳ واحد نماد‌های سرخ پوش تاثیرگذار در شاخص بودند.

“فملی”، “شستا”، “خودرو”، “فولاد”، “برکت”، “وتجارت” و “وبملت” نماد‌های پرتراکنش امروز بازار بودند.

در بازار امروز ۲۰ نماد صف خرید و ۴۷۲ نماد صف فروش بودند.

همچنین بیشترین حجم معاملات مربوط به نماد‌های “امین یکم”، “خودرو”، “امین یکم ۲”، “کمند ۲”، “وتجارت”، “وبملت”، “وبصادر”، “کارین ۲”، “کمند”، “وکار”بود.

ارزشمند‌های امروز

از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نماد‌هایی همچون “امین یکم”، “دارا یکم”، “کیان”، “پالایش”، “کمند”، “فملی”، “برکت” بوده است.

پُر حجم‌های امروز

بر اساس همین گزارش باید به سراغ لیست پُر حجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.

در همین راستا بر اساس آمار‌های ارائه شده «امین یکم با ۳۶۳ میلیون سهم»، «خودرو با ۳۱۸ میلیون سهم»، «امین یکم ۲ با ۲۸۰ میلیون سهم»، «کمند ۲ با ۲۲۵ میلیون سهم»، «وتجارت با ۲۰۲ میلیون سهم»، «وبملت با ۱۴۲ میلیون سهم» و «وبصادر با ۱۴۱ میلیون سهم» در این لیست جای گرفته‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *