“بازدهی بیشتر” عامل چرخش استراتژی به سهم‌های کوچک

دلیلی برای ریزش شاخص وجود ندارد

به گزارش بورس نیوز، در هفته‌ای که گذشت پس از چند هفته سرانجام مقاومت یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی شاخص شکسته شد و در چهارشنبه‌ای که گذشت به رقم یک میلیون و ۳۹۷ هزار واحد رسید و شکست این مقاومت علی رغم تمام پیش بینی‌ها صورت گرفت.

این ریزش در حالی صورت گرفت که کارشناسان و فعالان بازار سرمایه متفق القول بر مثبت بودن روند بازار تاکید و عنوان کرده بودند که چالش خاصی برای تهدید بازار وجود ندارد.

محمد کفاش کارشناس بازار سرمایه در این باره در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: با توجه به اینکه اتفاق خاصی در وضعیت اقتصاد صورت نگرفته هیچ دلیلی را نمی‌توان عنوان کرد و ریزش‌ها هیچ توجیهی ندارد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: علی رغم مناسب بودن وضعیت بازار‌های جهانی، گزارش‌های مثبت شرکت ها، اما بازار منفی است.

وی درباره وضعیت بازار در هفته آینده گفت: با توجه به شرایط موجود پیش بینی وضعیت بازار کار بسیار سختی است و نمی‌توان هیچگونه پیش بینی از بازار انجام داد، اما امیدوارم بازار شرایط مناسبی داشته باشد.

کفاش درباره چرخش سهامداران از سهام بزرگ به سمت سهام کوچک تصریح کرد: به دلیل فشار فروشی که در سهام بزرگ وجود دارد، سهامداران برای گرفتن بازدهی بهتر اقدام به خرید سهام کوچک‌تر می‌کنند تا راحت‌تر بتوانند در آن مانور دهند هر چند از نظر فاندامنتال سهام بزرگ بازدهی بهتری دارند.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه مشخص نیست این روند تا چه زمانی ادامه داشته باشد، خاطرنشان کرد: طی هفته‌های اخیر حقوقی‌ها عرضه‌های زیادی در بازار داشتند که به دنبال آن حقیقی‌ها نیز شروع به عرضه کردند.

وی درباره پیش بینی هفته آینده بازار تاکید کرد: روند بازار به گونه‌ای شده که هیچ گونه پیش بینی نمی‌توان درباره آن انجام داد، علی رغم تمام پیش بینی‌های صورت گرفته برای مثبت بودن وضعیت بازار شاهد ریزش بازار هستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *