بازدهی تمامی صندوق‌ها مثبت شد

بازدهی تمامی صندوق‌ها مثبت شد

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است. میزان تزریق نقدینگی صورت گرفته طی یک هفته اخیر نیز ارائه شده است.

پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

بازدهی تمامی صندوق‌ها مثبت شد

ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۲ دی ماه سال جاری به ۲۶ هزار و ۳۶۵ میلیارد ریال رسیده است. در این هفته شاهد خروج ۱۶۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریالی منابع مالی از این صندوق‌ها در قالب ابطال واحد‌های سرمایه گذاری بوده ایم.

بیشترین ارزش صندوق‌های مختلط مربوط به دو صندوق تجربه ایرانیان و ثروت آفرین پارسیان به ترتیب با ۸.۶۹۵ و ۳.۵۱۳ میلیارد ریال است که این دو صندوق بیش از ۴۶ درصد از ارزش صندوق‌های مختلط را به خود اختصاص داده اند.

در هفته‌ای که بازدهی تمامی صندوق‌های مختلط مثبت بود، متوسط سود کسب شده آن‌ها در هفته منتهی به ۲ دی ماه معادل ۲ درصد بوده است.

بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به دو صندوق مشترک کوثر و آرمان سپهر آشنا به ترتیب با ۵.۵ و ۴ درصد بازدهی است. کمترین بازدهی هم مربوط به صندوق‌های نیکی گستران و توسعه پست بانک به ترتیب با ۰.۳۴ و ۰.۵ درصد بازدهی است.

متوسط بازدهی ماهیانه و سالیانه این صندوق‌ها نیز به ترتیب معادل ۶.۴ و ۱۶۲ درصد است.

بیشترین بازدهی سالیانه در میان صندوق‌های مختلط و در ۱۵ صندوق مورد بررسی مربوط به دو صندوق ارمغان یکم ملل و قابل معامله سپهر اندیشه نوین با ۱۹۵ و ۱۹۳ درصد بازدهی است. کمترین بازدهی سالیانه نیز مربوط به دو صندوق مشترک کوثر و گنجینه مهر به ترتیب با ۱۰۹ و ۱۳۳ درصد بازدهی است.

همچنان که اشاره گردید در هفته قبل شاهد خروج ۱۶۹ میلیارد ریال منابع مالی از این صندوق‌ها بوده ایم. دو صندوق تجربه ایرانیان و مشترک سپهر آتی با ۱۲۶ و ۱۱ میلیارد ریال خروج منابع مالی بیشترین آمار ابطال واحد‌های سرمایه گذاری را داشته اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *