بازدهی تمام “صندوق‌های مختلط”، منفی بود!

بازدهی تمام

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط پرداخته‌شده است.

ازجمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره نمود. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه‌شده است.

موارد اصلی به‌صورت جداگانه توضیح داده‌شد

بازدهی تمام

نگاهی به برترین صندوق‌ها

ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۱۷ فروردین‌ماه سال جاری به ۲۴ هزار و ۵۹۴ میلیارد ریال بالغ شد.

دو صندوق تجربه ایرانیان و توسعه ممتاز به ترتیب با ۵.۵۱۴ و ۳.۲۰۸ میلیارد ریال دو صندوق پرارزش مختلط محسوب می‌گردد. همچنین دو صندوق نواندیشان و نیکی گستران با ۱۳۶ و ۲۱۳ میلیارد ریال دو صندوق باارزش پایین محسوب می‌گردد.

بازدهی هفتگی صندوق‌ها بررسی شد

میانگین بازدهی هفتگی صندوق‌های مختلط معادل ۱.۸ درصد منفی بود ؛ در هفته‌ای که بازدهی تمامی صندوق‌های مختلط منفی بوده و ضعیف‌ترین عملکرد مربوط به دو صندوق ثروت آفرین پارسیان و نواندیشان به ترتیب با ۴.۱ و ۲.۵ درصد بازدهی منفی است

برپایه این گزارش، دو صندوق مشترک کوثر و سپهر آتی به ترتیب با ۰.۱ و ۱ درصد بازدهی منفی کم‌ترین افت بازدهی را داشته‌اند.

ذره‌بینی بر عملکرد ماهانه صندوق‌ها

متوسط بازدهی یک‌ماهه این صندوق‌ها به ۳.۴ درصد رسیده است. همچنین متوسط بازدهی سه‌ماهه این صندوق‌ها معادل ۲.۸ درصد منفی بود.

بازدهی سالانه ۷۸درصدی

در یک سال منتهی به پایان روز ۱۷ فروردین‌ماه سال جاری، بازدهی یک‌ساله صندوق‌های مختلط به ۷۸.۲ درصد رسید.

بهترین عملکرد سالیانه مربوط به دو صندوق قابل معامله سپهر اندیشه نوین و توسعه ممتاز به ترتیب با ۱۳۲ و ۹۶.۴ درصد بوده است. کم‌ترین بازدهی سالیانه نیز مربوط به دو صندوق ثروت آفرین پارسیان و مشترک کوثر به ترتیب با ۴۰ و ۴۴.۶ درصد بازدهی بوده است.

در هفته قبل شاهد خروج سرمایه ۲۵۹ میلیارد ریالی از صندوق‌های مختلط بودیم. این مبلغ که معادل ۱ درصد از ارزش صندوق‌های مختلط بوده است در دو صندوق تجربه ایرانیان و ثروت آفرین پارسیان به ترتیب با ۱۹۵ و ۱۹ میلیارد ریال، بیشترین خروج سرمایه را به خود اختصاص داده‌اند.


  • بیشتر بخوانید:

متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط به ۸۸ درصد رسید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *