بازدهی سالانه ۳۴.۸درصدی صندوق «سرمایه‌گذاری یکم»

بازدهی سالانه ۳۴.۸درصدی صندوق «سرمایه‌گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی»

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، صندوق سرمایه‌گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی که از صندوق‌های با درآمد ثابت بازار سرمایه محسوب می‌گردد، در پایان سه‌شنبه ۹ دی‌ماه سال جاری به ارزش ۳۲ هزار و ۷۵۶ میلیارد ریالی رسید.

بازدهی سالانه ۳۴.۸درصدی صندوق «سرمایه‌گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی»

بازدهی محقق شده این صندوق در ماه، فصل و سال گذشته در جدول زیر ارائه‌شده است.

بازدهی سالیانه این صندوق به بیش از ۳۴.۸ درصد رسیده است که نسبت به بازدهی متوسط صندوق‌های مشابه در یک سال اخیر که معادل ۳۱ درصد است، بازدهی بالاتری محسوب می‌گردد.

بازدهی سالانه ۳۴.۸درصدی صندوق «سرمایه‌گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی»

بررسی ترکیب دارایی‌ها

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب‌سایت این صندوق شامل ۴۲.۸ درصد اوراق مشارکت، ۴۱.۶ درصد سپرده‌های بانکی، ۱۳.۴ درصد سهام و حق تقدم شرکت‌ها و همچنین ۲.۲ درصد سایر دارایی‌ها است.

دارایی صندوق‌

در بخش سهام و حق تقدم شرکت‌ها، بیش از ۵.۲ درصد از دارایی‌های این صندوق مربوط به خرید سهام شرکت آذر آب است.

بعدازاین شرکت، واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق توسعه بازار سرمایه با ۳.۵ درصد از کل دارایی‌های صندوق و نماد شستا با ۱.۶ درصد از کل دارایی‌های صندوق، از مهم‌ترین دارایی‌های مالی این صندوق در بخش سهام و حق تقدم شرکت‌های محسوب می‌گردد.

در بخش اوراق مشارکت، ۲۵ درصد از دارایی‌های این صندوق مربوط به اوراق سلف نفت خام است. پس‌ازاین اوراق، اسناد خزانه اسلامی با ۵.۲ درصد و اوراق منفعت دولت با ۵.۷ درصد قرار دارند.

در بخش سپرده‌های بانکی، بخش اعظم سپرده‌های بانکی این صندوق مربوط به سپرده‌های بانکی ۱۵ درصد نزد بانک کشاورزی و همچنین اوراق گواهی سپرده ۱۸ درصد بانک کشاورزی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *