باسوادهای تریبون دار

۵

به گزارش بورس نیوز، بورس هر روز منفی است و دیگر انتظار سبزی هم در دل سهامداران مرده! حتما تا کنون بارها از خود پرسیده اید اگر همه چیز خوب است، چرا بورس مثبت نمی شود و در صف فروش قفل شده؟ جواب این سوال از نظر برخی فعالان بازار هم البته مشخص است؛ این حجم از ریزش، تعمدی است. عده ای عزم کرده اند تا در پایین ترین قیمت ممکن بخرند و گویا چند نفر از طایفه سفته بازان و نقدیون، جلسه شبانه گذاشته و برای خفیف کردن سهم ها و خرید در کانال ۱ میلیون واحدی برنامه ریخته اند. حالا هم تا به مقصود نرسند، بی خیال نمی شوند. اما نکته عجیب اینجاست که بعضی از همین دوستان این روزها در کلاب هاوز سیگنال فروش می دهند(حالا که قیمت سهم ها حداقل ۴۰ درصد ریخته)! ولی مدارک موثق وجود دارد که همین عالیجنابان در گرمای طاقت فرسای تابستان پارسال وعده شاخص ۳ میلیون واحدی می دادند! حالا هم همه را بی سواد می خوانند جز خودشان! مانده ایم چطور پارسال بازار حبابی نبود و امسال با وجود افت شدید قیمت ها، هنوز از دیدشان جذاب نیست.

 

تحلیلگری فقط برای ادای احترام به داماد مفسد

بعضی دوستان هم چند سال قبل که بورس مد نشده بود، به لطف پدرزن جان که اتفاقا آدم تریبون داری بود، موسسه مالی و اعتباری زدند؛ بعد تخلف کردند و کار به دادگاه کشید و موسسه هم منحل شد‌. حالا همین آقای پدرزن تریبون به دست؛ که هر جور حساب کنیم، تحلیلگر بورسی و اقتصادی نبوده و نیست؛ پشت تریبون از حباب بورس می گویند! بورس باید هم بریزد؛ وقتی رشدش منافع این آقایان را به مخاطره می اندازد.

 

امان از بازی های سیاسی

مدیران سابق یکی از شرکت های بورسی هم یکی یکی در حال دستگیری هستند! البته از پشت میله ها جویای حالشان شدیم؛ گفتند بازی سیاسی است و ما بی تقصیریم؛ ولی باید دید این دستگیری چقدر به سواستفاده از حق و حقوق سهامداران ارتباط دارد.

 

جوجه کُشی پر برکت آقایان

بازار مرغ و تخم مرغ مدت هاست که آشفته شده. انگار یکی از آقایان، جوجه ها را حسابی به بازی گرفته اند و یک روز جوجه های بی نوا را زنده زنده چال می کنند و روزی دیگر، تخم مرغ های نطفه دار را صادر می کنند و چشم به هم میزنیم مردم را در صف مرغ و تخم مرغ می بینیم و حالا فرمان واردات تخم مرغ نطفه دار داده اند! این صادرات و واردات قطعا با هدف کنترل بازار نبوده و پای منافع خاصی در میان است. البته فعلا ثبت سفارش نهاده های دامی هم متوقف شده و همان طور که قبلا هم گفتیم، احتمالا بازار گوشت هم چند ماه دیگر بحرانی خواهد شد. ای کاش میشد بعضی از مدیران مان را جایی صادر کنیم!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *