تصویب طرح جهش تولید مسکن برای اقشار فاقد مسکن است

خواندن ۲دقیقه

تصویب طرح جهش تولید مسکن +بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیات رییسه مجلس با بیان اینکه طرح جهش تولید مسکن، طرحی ارزشمند در جهت تعادل بازار و تامین مسکن برای اقشار مختلف بوده، اظهار کرد: عرضه فولاد و سیمان کشور در بورس کالا و امکان پیش‌خرید این مصالح برای سازندگان از موارد مثبت و مهم طرح جهش تولید مسکن بوده که علاوه بر شفافیت بازار مصالح ساختمانی به رشد تولید مسکن کمک ویژه‌ای می‌کند.

وی افزود: مجلس با تصویب طرح جهش تولید و تامین مسکن درصدد تامین مسکن برای همه اقشار فاقد مسکن است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: یکی از مشکلات بخش مسکن در سال‌های اخیر عدم عرضه مسکن دولتی بوده که در طرح جهش تولید مسکن، دولت مکلف شد در کنار اخذ مالیات بر خانه‌های خالی به دنبال افزایش تولید مسکن برای قشر‌های کم‌درآمد باشد تا زمینه خانه‌دار شدن آن‌ها فراهم شود.

عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه با ارزیابی مثبت از تصویب این طرح در مجلس بیان کرد: این طرح مورد تصویب مجلس بوده و با تایید شورای محترم نگهبان شاهد گسترش تولید مسکن در سراسر کشور خواهیم بود که اعتقاد داریم به دلیل وجود بند‌های کارشناسی و اجرایی، این طرح وضعیت مسکن در کشور را ساماندهی خواهد کرد.

فرهنگی تصریح کرد: طرح ساماندهی تولید مسکن از گذشته وجود داشته، اما اکنون دولت ملزم به ساخت حداقل یک میلیون مسکن در سال از طریق صندوق ملی مسکن خواهد بود و باتوجه به اینکه این قانون تسهیل‌گر بوده به تدریج زمینه تولید مسکن برای همه فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به عرضه فولاد و سیمان کشور در بورس کالا با تصویب طرح تولید مسکن بیان کرد: عرضه فولاد و سیمان و امکان پیش خرید این محصول براساس ابزار‌های مالی بورس کالا به ساماندهی بازار و تسهیل در امور تامین نیاز مواد اولیه مسکن کمک شایانی می‌کند که اجرای همه موارد طرح با توجه به رشد تولید و عرضه می‌تواند به مرور زمینه کاهش قیمت مسکن در کشور را فراهم آورد.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: به زودی شاهد اجرای طرح و عرضه سیمان در کنار فولاد در بورس کالا خواهیم بود که برای افزایش تولید فولاد و سیمان طرح‌های مختلفی در کشور وجود دارد و نه تنها مشکلی در تامین این دو محصول برای نیاز داخل نخواهیم داشت بلکه با توجه به مازاد تولید، شاهد روند مطلوب صادرات نیز خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:

اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان برای ساخت مسکن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *