تعریف جدید حباب از این حباب‌ساز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، اصلا مشخص نیست چرا مجوز معاملات سهام شرکت‌هایی نظیر “کف” در بازار پایه صادر شده است؛ «آیا ذینفع بودن شرکت فرابورس و سازمان بورس از کارمزد معاملاتی در چنین نماد‌هایی متضمن حضور این شرکت‌ها در بازار سرمایه کشور است»، «آیا از وظایف هیات پذیرش فرابورس اخراج چنین شرکت‌هایی از بازار سرمایه کشور نیست»، «آیا اعطای مجوز انجام معامله در سهام چنین شرکت‌هایی به اعتبار بازار سرمایه کشور را بیش از این مخدوش نمی‌کند».

شرکت تعطیلی زیان‌ده و آمارهای عجیب

چگونه ممکن است سهام شرکتی که رسما به حالت تعطیل درآمده و زیان‌هایی سنگین چند ۱۰۰میلیارد تومانی را محقق می‌کند در ۱۸ماه گذشته ۴۰ برابر شده باشد؟

آیا سازمان بورس و شرکت فرابورس نقشی از زیان‌های سنگین سهامداران بی اطلاع این روز‌های بازار سرمایه ندارند؟

شرکت کف در دوره ۶‌ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ و بر اساس گزارش حسابرسی نشده موفق به کسب زیان خالص ۴۵۲ میلیارد ریالی شده که در مقایسه با زیان خالص ۱۲۹ میلیارد ریالی این شرکت در ۶‌ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ پوششی خارق‌العاده تلقی می‌شود.

محصولات اصلی، آب رفت

بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده محصول اصلی تولیدی این شرکت انواع مایع ظرفشویی، صابون جامد و شامپو بوده که در ۶‌ماهه نخست سال جاری اثری از فروش شامپو نیست.

ثبت درآمد ۲۴.۳۷۳ میلیون ریالی این شرکت در ۶‌ماهه را، حتی می‌توان با فروشگاه‌های فروش مواد بهداشتی مقایسه کرد.

اما این پایان کار نیست چرا که با نگاهی به صورت‌های مالی ۶‌ماهه تلفیقی می‌توان به تحقق بیش از ۱.۰۷۲ میلیارد ریال زیان خالص و ثبت زیان‌انباشته‌ای ۱۰.۳۰۰ میلیارد ریال زیان از شاهکار‌های این شرکت است.

بیشتر بخوانید: 

صف خرید۶۶۲میلیارد تومانی “شکف” با زیان انباشته‌ای ۵۳۶میلیارد تومانی

بورس‌نیوز رسانه تخصصی بازارسرمایه در راستای شفافیت هرچه بیشتر و روشن‌شدن مسیر سرمایه‌گذاری سهامداران “شکف”، آمادگی درج پاسخ این شرکت را دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *