ثبات نرخ میلگرد “ذوب”

ثبات نرخ محصول میلگرد

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، هفته گذشته و در جریان معاملات بورس کالا، شرکت ذوب‌آهن اصفهان موفق به ثبت فروش بیش از ۳.۳۹۸ میلیارد ریالی شد.

این فروش نسبت به هفته قبل از آن افزایش بیش از ۳۰درصدی را نشان می‌دهد و این افزایش نسبت به دو هفته قبل بیش از ۱۱۷ درصد است که به علت افزایش سطح عرضه محصولات این شرکت در بورس کالا است.

در هفته قبل ۷ هزار و ۸۸۹ تن تیرآهن این شرکت در قیمت پایه ۱۰۴ میلیون ریال در هر تن عرضه شد.

روند تغییر نرخ محصولات اصلی “ذوب”

ثبات نرخ محصول میلگرد

این عرضه با تقاضای سنگین ۲۹ هزار تنی مواجه شد و رقابت قیمتی صورت گرفته در این عرضه تا سقف قیمتی ۱۵۱ میلیونی ریالی صورت گرفت و قیمت میانگین ثبت‌شده آن نیز به ۱۳۳ میلیون و ۸۲۰ هزار ریال در هر تن رسید.

این نرخ نسبت به هفته قبل از آن کاهش در حدود ۷ درصدی را نشان می‌دهد. ارزش معامله تیرآهن عرضه‌شده این شرکت به ۱ هزار و ۵۵ میلیارد ریال رسید.

تقاضای سنگین عرضه میلگرد

در هفته گذشته عرضه ۱۷.۲۱۰ تن محصول میلگرد این شرکت در بورس کالا به رسید و این عرضه‌ها نیز همانند تیرآهن با تقاضای سنگینی مواجه شد و بیش از ۴۰ هزار تن تقاضا برای آن ثبت شد.

سقف قیمتی ثبت‌شده برای آن به ۱۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال و قیمت میانگین نیز به ۱۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال رسید.

ارزش معاملات میلگرد به ۱ هزار و ۹۸۴ میلیارد ریال رسید. نرخ میلگرد شرکت نسبت به هفته اول دی‌ماه تغییر محسوسی را نشان نمی‌دهد.

شمش بلوم این شرکت نیز در هفته قبل در تناژ ۳.۵۰۰ تنی عرضه شد و نرخ پایه و معامله‌شده این محصول نیز به ۹۶ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال در هر تن رسید که نسبت به هفته اول دی‌ماه در حدود ۲.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد. ارزش معامله این محصول نیز به ۳۳۸ میلیارد و ۴۷۴ میلیون ریال رسید.

بیشتر بخوانید: 

ثبت بالاترین نرخ تیرآهن “ذوب”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *