ثبت بالاترین نرخ تیرآهن “ذوب”

ثبت بالاترین نرخ تیرآهن

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، هفته گذشته و در جریان معاملات بورس کالا، شرکت ذوب‌آهن اصفهان موفق به ثبت فروش بیش از ۲.۶۰۰ میلیارد ریالی شد.

این فروش نسبت به هفته قبل از آن افزایش بیش از ۹۰ درصدی را نشان می‌دهد که به علت افزایش سطح عرضه‌ها و رکوردشکنی‌های قیمتی در محصولات این شرکت بوده است.

شاهد ثبت بالاترین رکورد قیمتی محصول تیرآهن این شرکت در جریان معاملات هفته منتهی به چهارم دی‌ماه بودیم.

در این هفته ۲.۸۷۵ تن تیرآهن این شرکت با نرخ متوسط ۱۴۵ میلیون ریال در هر تن معامله شد که بالاترین نرخ در تاریخ معاملات این محصول به شمار می‌آید. افزایش قیمت جهانی و عرضه اندک این محصول از دلایل این رشد قیمت است.

این نرخ نسبت به هفته قبل از آن ۱۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در نمودار زیر روند تغییر نرخ محصولات این شرکت در سه ماه گذشته ارائه‌شده است.
ثبت بالاترین نرخ تیرآهن

در محصول میلگرد نیز شاهد عرضه ۱۷.۲۱۰ تنی بودیم که با تقاضای بیش از ۴۱ هزار تنی مواجه شد. قیمت میانگین این محصول نیز با رقابت صورت گرفته به ۱۱۵ میلیون و ۲۸۰ هزار ریال رسید.

این نرخ در مقایسه با نرخ‌های ثبت‌شده در هفته پایانی آذرماه بیش از ۱۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد. ارزش معاملات این محصول نیز به ۱ هزار و ۹۸۴ میلیارد ریال رسید.

همچنین در هفته قبل عرضه ۲.۰۰۰ تن شمش فولاد را توسط شرکت ذوب‌آهن شاهد بودیم. نرخ هر تن از این محصول به ۹۹ میلیون و ۱۸۹ هزار ریال رسید و کل ارزش معاملات آن به ۱۹۸ میلیارد و ۳۷۸ میلیون ریال رسید.
۱۰۰ تن شمش چدن این شرکت نیز با نرخ ۹۰ میلیون ریال به ازای هر تن معامله شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *