جریمه‌های میلیونی پزشکان پشت خط تردد

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: پس از اعلام محدودیت‌های جدید و قرنطینه دو هفته‌ای برخی از پزشکان متخصص نیشابور در رفت و آمدهای خود دچار مشکل شده‌اند.
چند نفر از پزشکان متخصص در تماس با خبرگزاری مهر اعلام کرده‌اند به دلیل تردد در ساعتی که تردد ممنوع شده، جریمه یک میلیونی شده‌اند. یکی از این پزشکان با انتقاد از اینکه نیمه شب به دلیل رسیدگی به یک مریض اورژانسی مجبور به تردد شدم، اما با جریمه میلیونی مواجه شدم، اظهار کرد: کسی هم در این زمینه پاسخگو نیست.
محسن عظیمی نژاد، رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: اسامی تمام پزشکانی که برای حضور در بیمارستان در تردد بین شهری هستند، به فرمانداری ارسال شده است.
لیست پزشکان را به فرمانداری داده‌ایم
رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور اظهار کرد: فرمانداری هم مانند لیست ادارات دیگر، لیست پزشکان را به پلیس راه داده است و مشکلی برای رفت و آمد پزشکان وجود ندارد.
علیرضا قامتی، فرماندار نیشابور در گفتگو با خبرنگار مهر با اظهار بی اطلاعی از این اتفاق بیان کرد: اگر درخواست برگه تردد کرده‌اند، قطعاً صادر شده است.
وی افزود: لیستی هم از سوی دانشکده علوم پزشکی نیشابور برای پزشکان در تردد ارسال شده و قطعاً مشکلی در این رابطه نبوده است.
از دستگاه‌های مختلف لیست‌های زیادی روزانه به فرمانداری ارسال می‌شود که ما برای تمام افراد برگه تردد صادر خواهیم کرد
فرماندار نیشابور در ادامه اظهار کرد: از دستگاه‌های مختلف لیست‌های زیادی روزانه به فرمانداری ارسال می‌شود که ما برای تمام افراد برگه تردد صادر خواهیم کرد.
وی افزود: لیست‌هایی که ما تأیید می‌کنیم حداکثر تا ظهر همان روز برای عدم برخورد به پلیس راه ارسال می‌کنیم که این اقدام هر روز انجام می‌شود.
امیدرضا امینی، رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن نیشابور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ۶۰ متخصص برای حضور در بیمارستان در تردد بین شهری هستند، اظهار کرد: قبل از شروع محدودیت تردد، لیستی حاوی مشخصات خودرو این پزشکان به فرمانداری ارسال و طبق هماهنگی‌های صورت گرفته به پلیس راه استان ارسال شد.
وی با تأیید جریمه برخی از پزشکان در ایام قرنطینه که از مشهد به نیشابور در تردد هستند، بیان کرد: تصور بنده این است که پلیس راه استان به دلیل حجم بالای لیست‌های دریافتی از ارگان‌های مختلف و کارخانجات، اسامی برخی از افراد را در سیستم خود ثبت نکرده باشد.
رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن نیشابور اظهار کرد: به تمامی پزشکانی که در تردد هستند گفته شده که حتماً تا پایان ایام قرنطینه عدم خلافی را بررسی کرده و در صورت جریمه شدن به ما اطلاع دهند.
وی در ادامه بیان کرد: ما در تردد درون شهری هم دچار مشکل هستیم و برخی از کادر درمان جریمه شده‌اند، این در حالی است که برخی همکاران کشیک هستند و بنا به ضرورت و حضور در محل شیفت نیاز به تردد دارند.
امینی با اشاره به اینکه تلاش ما این است که تمرکز تیم درمان صرفاً بر روی درمان باشد نه این مسائل حاشیه‌ای، اظهار کرد: امیدوارم شرمنده همکاران پزشک خود نشویم و به آنها نیز اعلام کرده‌ایم نگران نباشند و حتی اگر شده از سوی دانشکده این جریمه‌ها پرداخت خواهد شد.
همچنین در تماس‌های مختلفی با رئیس پلیس راه نیشابور و رئیس پلیس استان، موفق به صحبت با این افراد نشدیم تا علت عدم ثبت اسامی پزشکان متخصص و جریمه آنها را جویا شویم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *