جوزدگی در بورس بیداد می‌کند

جوزدگی در بورس بیداد می کند

به گزارش بورس نیوز، دو روز قبل دو روز قبل توئیتی از ظریف درباره احتمال جنگ ولوله‌ای بین گروه‌های بورسی انداخت. در فضای مجازی، آن‌قدر که بورس بازان احتمال جنگ را جدی گرفتند و به تحلیل این قضیه پرداختند، هیچ صنف و گروهی به دنبال حاشیه‌سازی نبود. باید دید واکنش امروز بازار سرمایه به این موضوع چیست؟

نوید خاندوزی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: به‌هرحال واکنش امروز بازار بستگی به دیدگاه دوستان فعال در بازار سرمایه دارد؛ ولی به نظر می‌رسد تمرکز بر این شایعات و حواشی بیشتر بهانه‌ای برای خریدوفروش سهامداران باشد ؛ حداقل در چند وقت اخیر، اهالی بازار سرمایه هرگاه در مورد مسائل سیاسی اظهارنظر کرده‌اند، نظراتشان تحت تأثیر هیجان و جوزدگی و بر پایه مفروضاتی نادرست بوده است.

وی افزود: معتقدم با انتشار گزارش‌های ۹ ماهه، شرایط بازار سرمایه بهتر خواهد شد و این شایعات تأثیری بر روند بازار سرمایه ما نخواهد داشت.

این کارشناس بازارسرمایه تصریح کرد: اگر به دنبال تحلیل آثار احتمال جنگ بر بازار سرمایه هستید، ابتدا تأثیر این شایعه را بر سایر بازار‌ها بررسی کنید. منطقاً اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد، اولین بازاری که واکنش نشان می‌دهد باید بازار ارز باشد؛ حال‌آنکه در بازار ارز هیچ خبری نیست و بعضی بورسی‌ها تا وقوع جنگ پیشرفته‌اند! این رفتار‌ها جز جوزدگی معنایی ندارد.

وی اضافه کرد: البته رفتار‌های هیجانی فقط مختص تازه‌وارد‌ها نیست و اتفاقاً برخی فعالان قدیمی بازار هم اسیر شایعات و حواشی هستند و وقتی برای فروش سهام بهانه‌ای ندارند، این شایعات را مبنا قرار می‌دهند.

خاندوزی تصریح کرد: در سال‌های قبل هم این شرایط را داشته‌ایم و بازار در مقطعی در جا زده و فنر قیمت‌ها جمع شده و بعد بازار استارت حرکت زده است. حالا هم به کلیت بازار خوش‌بین هستم و معتقدم انتشار گزارش‌های ۹ ماهه روز‌های بهتری رقم خواهد زد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *