خبری از سود‌های غیرقابل تقسیم “وهور” در ۱۴۰۰ نیست

خواندن ۲دقیقه

مدیریت انرژی امید تابان هور+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که در کمال ناباوری شاهد رشد ارزش سهام شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور به بیش از ۲۰.۵۰۰ میلیارد تومان در اواسط شهریورماه بودیم، به نظر می‌رسد حتی ارزش‌های بیش از ۱۴.۵۰۰ میلیارد تومانی این روز‌های این شرکت نیز بیشتر به طنزی تلخ شبیه بوده تا قیمتی منصفانه از سهام این شرکت.

گزارش عملکرد سه ماهه وهور+بورس نیوز

ارزش بیش از ۱۴.۵۰۰ میلیارد تومانی از شرکتی که در بهترین حالت تقسیم سودی در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان در مجمع عمومی سال ۱۴۰۰ دارد، نشانه‌ای آشکار از ورود سرمایه‌گذاران آماتور و عدم توانایی سازمان بورس در سیاست‌گذاری‌ها و البته سهامداران عمده در کنترل قیمت سهام‌شان است.

شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور که در سال مالی ۱۳۹۹ و بر اساس گزارش حسابرسی شرکت، موفق به کسب سود خالص ۱۱.۰۲۳ میلیارد ریالی شده بود در سه ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰ زیانی ۷۲ میلیارد ریالی را روانه سامانه کدال کرد که با توجه به ماهیت سرمایه‌گذاری بودن این شرکت چندان عجیب به نظر نمی‌رسد.

با این حال لازم به ذکر است، بیش از ۹.۴۹۹ میلیارد ریال از سود ۱۱.۰۲۳ میلیارد ریالی سال گذشته این شرکت مربوط به شناسایی درآمد فروش سهام گهر انرژی سیرجان و توسعه مسیر برق گیلان بوده که به نظر نمی‌رسد شاهد شناسایی چنین درآمد‌های غیرعملیاتی و غیرقابل تقسیمی در سال مالی جاری باشیم.

شاید تنها درآمد‌های قابل توجه این شرکت در سال گذشته و البته امسال، سود شرکت‌های نیروی سبز برق منجیل و توسعه مسیر برق گیلان بوده که این سود‌ها و درآمد‌ها نیز به هیچ عنوان نمی‌تواند قیمت‌های کنونی سهام این شرکت را توجیه کند.


  • بیشتر بخوانید:

سهامداران “وهور” دور هم جمع شدند

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *