رشد ۱۴۰ درصدی فروش “فجر”نسبت به سال گذشته

فروش ۹ ماهه به ۱۸.۳۰۰ میلیارد ریال رسید/ رشد ۱۴۰ درصدی فروش نسبت به سال گذشته

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در آذرماه سال جاری موفق به کسب درآمد عملیاتی ۲ هزار و ۵۷۸ میلیارد ریالی شد.

فروش ۹ ماهه به ۱۸.۳۰۰ میلیارد ریال رسید/ رشد ۱۴۰ درصدی فروش نسبت به سال گذشته

این فروش که نسبت به آبان ماه کاهش در حدود ۶درصدی را نشان می‌دهد، جمع کل درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت در دوره ۹ماهه سپری شده از سال مالی جاری را به ۱۸ هزار و ۳۳۴ میلیارد ریال رساند.

فروش تجمیعی ۹ماهه شرکت نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ افزایش بیش از ۱۴۰درصدی را نشان می‌دهد؛ رشد ۲۵درصدی مقادیر فروش و همچنین افزایش در حدود ۹۰درصدی نرخ فروش محصولات شرکت از دلایل این افزایش فروش محسوب می‌شود.

مقادیر فروش ورق گالوانیزه به عنوان محصول اصلی شرکت در دوره ۹ماهه امسال به بیش از ۱۲۰.۰۰۰تن رسیده و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته مقادیر فروش این محصول که در بازار‌های داخلی و صادراتی به فروش می‌رسد کمتر از ۹۷.۰۰۰ تن بوده است.

نرخ فروش ورق گالوانیزه داخلی در آذرماه سال جاری با ۵ درصد افزایش نسبت به آبان‌ماه به روند افزایشی خود ادامه داد و برای نخستین بار به بیش از ۲۰۸ میلیون ریال در هر تن رسید.

همچنین نرخ این محصول در بخش صادراتی که به میزان کمتری نسبت به مقادیر فروش داخلی به فروش رسیده با ۱۲.۵ درصد رشد قیمت به ۱۸۳ میلیون ریال در هر تن رسیده است.

با توجه به روند افزایشی قیمت‌های جهانی فولاد به نظر می‌رسد که در دی ماه نیز شاهد ادامه روند افزایشی قیمت ورق گالوانیزه فولاد در بازار‌های داخلی و صادراتی باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *