رشد ۵۰درصدی درآمد‌های “کچاد”/ رشد ۷۲درصدی سودسازی هر سهم

سود ۷۷۸ ریالی هر سهم چادرملو در نیمه نخست سال

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت صنعتی و معدنی چادرملو در ۶‌ماهه نخست سال مالی جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده موفق به کسب سودخالص ۴۳ هزار و ۱۹۲ میلیارد ریالی شده و این سود که معادل ۷۷۸ ریال به ازای هر سهم بوده، نسبت به ۶‌ماهه سال گذشته افزایش ۶۲ درصدی را نشان می‌دهد.

سود ۷۷۸ ریالی هر سهم چادرملو در نیمه نخست سال

رشد ۷۲درصدی سودسازی هر سهم

در عملکرد تلفیقی نیز شاهد رشد محسوس سودآوری گروه هستیم. سود خالص تلفیقی گروه در نیمه نخست سال جاری به بیش از ۴۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال و معادل ۸۷۶ ریال به ازای هر سهم رسیده که رشد جالب‌توجه ۷۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ نشان می‌دهد.

درآمد‌های عملیاتی شرکت در این بازه زمانی به ۷۴ هزار و ۳۵۲ میلیارد ریال رسیده که ۵۰ درصد بیشتر از ۶‌ماهه سال گذشته است.

شرکت در این مدت موفق به فروش بیش از ۴۴۰ هزار تن شمش فولاد، ۵۶۵ هزار تن گندله و ۲.۷ میلیون تن کنسانتره شده است.

این شرکت پیش بینی کرده که در نیمه دوم سال ۳.۶ میلیون تن کنسانتره، ۱.۴ میلیون تن گندله و ۵۵۰ هزار تن فولاد به فروش برساند.

متوسط نرخ فروش هر تن فولاد در ۶‌ماهه اول سال جاری ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بوده و این در حالی است که نرخ فروش آذر‌ماه این محصول به بیش از ۱۰۰ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال رسیده که نشانگر رشد در حدود ۶۰ درصدی نرخ‌ها در کمتر از چند ماه است.

این روند در خصوص دو محصول اصلی دیگر شرکت یعنی گندله و کنسانتره نیز وجود دارد. به این ترتیب انتظار رشد محسوس سودآوری در این شرکت و در نیمه دوم سال جاری وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است، متوسط نرخ فروش هر تن گندله و کنسانتره در ۶‌ماهه اول امسال به ترتیب معادل ۱۶.۱ و ۱۰.۹ میلیون ریال بوده و نرخ این دو محصول در آذر‌ماه به ترتیب معادل ۲۶.۵ و ۱۷.۷ میلیون ریال بوده که به این ترتیب شاهد رشد در حدود ۶۰ درصدی نرخ این دو محصول هستیم.

بیشتر بخوانید:

رشد درآمدهای سالانه “کچاد” ۳۲۹درصدی شد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *