روند افزایش سودآوری “شکلر” ادامه یافت

خواندن ۲دقیقه

روند افزایش سودآوری

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت نیروکلر در دوره ۶‌ماهه منتهی به پایان بهمن‌ماه سال ۱۳۹۹ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده، موفق به کسب خالص ۸۸۵ میلیارد ریالی و معادل ۱.۷۷۰ ریال به ازای هر سهم شده و این سود که نسبت به گزارش حسابرسی نشده تغییری را نشان نمی‌دهد، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.

گزارش عملکرد 6ماهه شکلر+بورس نیوز

سود خالص کسب شده در سه ماهه دوم مبلغ ۴۶۴ میلیارد ریال بوده که نسبت به سه ماهه اول در حدود ۱۰درصد رشد را نشان می‌دهد. علیرغم رشد سودآوری در این فصل، شاهد کاهش سرعت افزایش سودآوری هستیم که این نشان‌دهنده احتمال ثبات در سودآوری طی ماه‌های آینده خواهد بود.

درآمد‌های عملیاتی محقق شده شرکت در دوره ۶‌ماهه معادل یک هزار و ۶۹۱ میلیارد ریال است. محصولات اصلی شرکت شامل کلر و مشتقات آن، سود سوزآور و مشتقات آن، منوکلرواستیک اسید است.

هزینه‌های تولید شرکت در این مدت مبلغ ۷۱۰ میلیارد ریال بوده که شامل ۴۷۱ میلیارد هزینه سربار بوده و در واقع در حدود ۷۰ درصد از هزینه‌های تولید شرکت در بخش سربار طبقه‌بندی و شناسایی شده است.

در نمودار روند کسب درآمد، سود عملیاتی و سود خالص در دو فصل گذشته از سال مالی شرکت ارائه شده است.

تغییر صورت های مالی شکلر+بورس نیوز

 همان گونه که مشخص بوده و در بخش‌های گذشته نیز اشاره شد، در سه ماهه دوم شاهد افزایش سودآوری در مقایسه با سه ماهه اول سال مالی شرکت هستیم.


  • بیشتر بخوانید:

افزایش نرخ‌های فروش “شکلر” در اسفند ۱۳۹۹

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *