“ساروم” و رشد چشمگیر سودآوری در سال مالی ۱۳۹۹

خواندن ۲دقیقه

شرکت سیمان ارومیه+بورس نیوز

به گزارش گره تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که بسیاری از اصناف از جمله تولیدکنندگان سیمان نهایت استفاده را از بیسوادی کارکنان وزارت صمت و سازمان به اصطلاح حمایت از مصرف‌کنندگان می‌برند تا به بهانه افزایش هزینه‌ها و تورم به صورت ماهانه مجوز افزایش نرخ‌ها را بگیرند، صورت‌های مالی منتشره از شرکت‌های سیمانی حاکی رشد چند صددرصدی سودآوری اکثر شرکت‌های فعال در این گروه است.

سود هر سهم ساروم+بورس نیوز

شرکت سیمان ارومیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و در حالی که روز دوشنبه گزارش اخذ مجوز افزایش بیش از ۱۰‌درصدی نرخ‌های فروش محصولاتش را روانه سامانه کدال کرد، صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت حاکی از رشد ۱۸۲ درصدی سود خالص در سال مالی ۱۳۹۹ در مقایسه با سال گذشته است.

از موارد قابل توجه صورت‌های مالی حسابرسی نشده سالانه این شرکت در مقایسه با گزارش مشابه این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸، می‌توان به افزایش در حدود ۲.۰۹۵ میلیارد ریالی درآمد‌های فروش به دلیل افزایش در حدود ۵۳۳.۰۰۰‌تنی انواع محصولات داخلی و صادراتی اشاره داشت.

گزارش فروش سیمان داخلی و صادراتی ساروم+بورس نیوز

افزایش چشمگیر و قابل تامل سهم فروش داخلی در مقابل فروش صادراتی در سال مالی ۱۳۹۹ از جمله سیاست‌های این شرکت در این مدت بوده که البته بالاتر بودن نرخ‌های فروش سیمان داخلی در مقایسه با صادراتی نیز از مهمترین دلایل اتخاذ این استراتژی است.

لازم به ذکر است، بیش از ۵۷۱ میلیارد ریال درآمد‌های غیرعملیاتی که نقش بسزایی هم در افزایش سودآوری شرکت داشته، مربوط به سود شناسایی ناشی از فروش سهام و اوراق بهادار است.

بورس‌نیوز رسانه تخصصی بازارسرمایه در راستای شفافیت هرچه بیشتر و روشن‌شدن مسیر سرمایه‌گذاری سهامداران “ساروم”، آمادگی درج پاسخ “شرکت سیمان ارومیه“را دارد.


  • بیشتر بخوانید:

افزایش ۵۳۰ هزار تنی مقادیر فروش “ساروم”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *