سایپا مجدداً مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شد

سایپا مجدداً مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شد

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت خودروسازی سایپا بر اساس گزارش ۶ماهه حسابرسی شده منتشرشده در سامانه کدال، با افزایش زیان‌دهی مواجه شد.

زیان تلفیقی گروه معادل
۶۱ هزار و ۸۶۳ میلیارد ریال بوده
که معادل ۲.۵ برابر
زیان شرکت اصلی است.

درحالی‌که زیان خالص این شرکت در گزارش حسابرسی نشده معادل ۱۱۱ریال به ازای هر سهم بود، این زیان در گزارش حسابرسی شده به ۱۲۹ریال به ازای هر سهم و معادل ۲۵ هزار و ۲۴۶ میلیارد ریال رسید.

به‌این‌ترتیب جمع زیان انباشته این شرکت در پایان شهریورماه سال جاری به ۱۱۷هزار و ۶۵۰میلیارد ریال رسیده که معادل ۶۰ درصد از سرمایه ثبت‌شده شرکت است.

به‌این‌ترتیب یک‌بار دیگر عدم کارایی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی‌ها اثبات شد و شرکت سایپا در کمتر از یک سال از افزایش سرمایه سنگین و مبهم خود از محل مازاد تجدید ارزیابی‌ها، مجدداً مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شد.

سایپا مجدداً مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شد

زیان‌هایی که نیازمند کِشنده هستند!

در بخش تلفیقی، این شرکت زیان به‌مراتب سنگین‌تری را در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۹ ثبت و شناسایی کرد.

زیان تلفیقی گروه معادل ۶۱ هزار و ۸۶۳ میلیارد ریال بوده که معادل ۲.۵ برابر زیان شرکت اصلی است.

زیان تلفیقی گروه تا پایان شهریورماه به رقم وحشتناک ۳۱۵ هزار میلیارد ریال رسیده و جمع حقوق صاحبان سهام تلفیقی به منفی ۲۶۹ هزار میلیارد ریال رسیده است.

زیان عملیاتی شرکت اصلی در دوره ۶ ماهه اول سال جاری معادل ۱۷.۵۷۷ میلیارد ریال بوده و هزینه مالی این دوره نیز معادل ۱۷.۷۲۸ میلیارد ریال بوده است تا این شرکت صرفاً با اتکا به برخی درآمد‌های غیرعملیاتی و عملیاتی تکرارشونده، از سنگین‌تر شدن زیان خود جلوگیری کند.

شرکت سایپا در ۶ ماهه اول امسال درآمد ۷.۲۳۰ میلیارد ریالی از محل فروش سهام را شناسایی کرده است.

همچنین ۴.۳۹۸ میلیارد ریال نیز سود تسعیر ارز و ۲.۷۰۰ میلیارد ریال سود فروش مواد اولیه در صورت‌های مالی این شرکت شناسایی‌شده است.

بیشتر بخوانید:

ادامه خلاقیت مدیران خودروساز نارنجی

شناسایی سود “ورنا” از محل فروش سهام بی‌کیفیت “خساپا”

بورس‌نیوز رسانه تخصصی بازارسرمایه در راستای شفافیت هرچه بیشتر و روشن‌شدن مسیر سرمایه‌گذاری سهامداران “خساپا“، آمادگی درج پاسخ شرکت خودروسازی سایپا را دارد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *