سرهایی که زیر برف گم شد

۵

به گزارش بورس نیوز، بار دیگر اعتراضات سهامداری رونق گرفت. امروز تعدادی از خسران دیدگان بازار سرمایه در سعادت آباد تجمع کردند و رئیس پاستور و رئیس میرداماد را به رگبار شعارها بستند. حالا جالب اینجاست که بعضی از همین آقایان سرشان را در برف کرده اند و روم تشکیل می دهند تا عده ای از آنها تعریف کنند! راستی، روم سفارشی و تعریف سفارشی تر، چند؟

 

 کارشکنی سلاطین از گور برگشته

بعضی سلاطین اعدام شده انگار از توی گور هم کارشکنی می کنند. مثلا ۱۴۰ میلیارد تومان ضمانتنامه های بانکی روی دست یکی از بانک های بورسی مانده که ۷۰ میلیارد تومان آن بابت قراردادهای خدمات ارزی یک بانک با یکی از سلاطین اعدام شده بوده! اعدام هم انگار کافی نیست…

 

اپراتورهای آتش به اختیار

باز یک شبکه اجتماعی جدید آمد و بعضی ها دیدند مردم سرشان آنجا گرم شده و نگران کسادی کاسبی خود شدند و سنگ اندازی کردند. فیلتر کلاب هاوس کم بود، این یکی دو روز مرتبا دسترسی کاربران دچار اختلال می شود! حالا رگولاتوری به ۳ اپراتور بزرگ اینترنت کشور اولتیماتوم داده که ۲۴ ساعته رفع اختلال کنند. اما اینکه چرا باید اپراتورها بدون مجوز و کاملا آتش به اختیار عمل کنند، جای سوال دارد.

 

سیطره بر شرکت بی صاحب بورسی

یکی از پتروشیمی ها یک سالی است که بدون مدیرعامل اداره می شود. حالا انگار بعضی ها این شرکت را بی صاحب دیده اند و بساط شان را جلوی در شرکت پهن کرده و ریاست می کنند. مثلا نامه ای در فضای مجازی پخش شده که نشان میدهد مدیر روابط عمومی یکی از ارگان ها فرمان داده ۲۰ میلیون تومان به این شماره کارت بریزید! اگرچه این مبلغ ارزش دعوا ندارد؛ اما تعلل یک ساله در تعیین مدیر عامل در این شرکت بورسی نشان میدهد پای منافعی در میان است که شاید مدیر عامل، مانع تراشی کند. قبل از آنکه شرکت را به باد دهید، فکری کنید. 

 

گروکشی برای مفت خری

و اما خبر پایانی اینکه بعضی باتجربه تر های بازار اظهار نگرانی کرده اند که این ریزش و قفل صف فروش عادی نیست و گویا چند نفری از گردن کلفت های بازار تبانی کرده اند که صف فروش بچینند تا اهالی ملاصدرا را تحت فشار بگذارند برای حذف دامنه نوسان و بعد هم ۳۰_۴۰ درصد پایین تر از قیمت های امروز بخرند! البته وای بر آنها که زیان دیده اند و به هر قیمتی، فروشنده هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *