سنگ پیش پای‌لنگ “بورس”

برجام و انتخابات سنگ پیش پای

امیر سیدی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره وضعیت بازار اظهار کرد: راهکار‌هایی که ارائه شده تاکنون مورد پذیرش نبوده، چراکه پیشنهاد‌هایی برای بازشدن دامنه‌نوسان ارائه شد تا به‌واسطه‌آن پس از مدتی بازار به تعادل برسد که مورد تایید قرار نگرفته است.

این کارشناس بازارسرمایه با بیان اینکه تزریق منابع یکی دیگر از راهکار‌های برون رفت بازار از وضعیت فعلی است، افزود: هر چند انتشار یکسری اوراق در این‌باره در دستور کار قرار گرفته، اما همه مطلع هستند که صندوق توسعه ملی طبق قانون باید مبالغی را برای تزریق نقدینگی بازار پرداخت می‌کرد که بانک مرکزی این اجازه را نداد.

وی گفت: سیاست‌های بانک مرکزی به بانک اجازه داد خلاف مصوبات شورای پول و اعتبار با هر نرخی سپرده بگیرند و نکته مهم این است که به‌هیچ‌عنوان زیر بار این موضوع نمی‌رود و تغییری در روند آن هم ایجاد نمی‌کند.

سیدی بیان کرد: در چنین شرایطی مدت‌ها است از وضعیت فعلی بازار می‌گذرد هر راهکاری که وجود داشته ارائه شده و راهکار جدیدی وجود ندارد.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه وضعیت بازار فعلا با همین شرایط ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: به نظر می‌رسد متولیان بازار برخی از تصمیم‌ها را به بعد از مشخص شدن نتایج برجام یا انتخابات موکول کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: شواهد این گونه به نظر می‌رسد که در شرایط فعلی باید همه چیز را به زمان بسپاریم تا تکلیف آن مشخص شود.


بیشتر بخوانید:

شوخی و دهن کجی به سهامداران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *