سهامداران ولتاژ “بترانس” را اندازه‌گیری کنند

نگاهی به عملکرد ماهانه

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از اعلام قصد شرکت ایران ترانسفو مبنی بر انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در اوایل آذر‌ماه و متوقف شدن در حدود یک ماهه نماد این شرکت بد نیست نگاهی به عملکرد ماهانه این شرکت در ماه اخیر بیندازیم.

نگاهی به عملکرد ماهانه

وضعیت سودآوری که سهامداران نباید فراموش کنند

اعلام سودی ۶۲۶ ریالی به ازای هر سهم در ۶‌ماهه نخست سال که البته همچنان قیمت‌های کنونی هر سهم این شرکت را نیز توجیه نمی‌کند و آخرین گزارش عملکرد میاندوره‌ای بوده و بی شک رصد کردن اطلاعات عملکرد ماهانه این شرکت وضعیت سودآوری این شرکت را به منظور تحلیل اوضاع شفاف‌تر خواهد کرد.

محصولات اصلی شرکت ایران ترانسفو، ترانسفورماتور‌های توزیع، فوق توزیع و قدرت بوده که با توجه به نوع محصول و واحد این محصولات که بر مبنای مگاولت آمپر بوده بررسی روند قیمتی این محصولات دشوار است، با این وجود شرایط شرکت در ماه‌های انتهایی سال مطلوب‌تر از ماه‌های ابتدایی سال ارزیابی می‌شود.

فروش که عملکرد مطلوبی داشت

در گزارش‌های عملکرد شرکت در آذر‌ماه، فروشی در حدود ۱.۴۱۳ میلیارد ریال به ثبت رسیده که در مقایسه با درآمد ۱.۰۵۸ میلیارد ریالی این شرکت در آبان‌ماه عملکردی بسیار مناسبی به شمار می‌رود.

مجموع کل درآمد‌های شرکت ایران ترانسفو در ۹‌ماهه نخست سال جاری ۹.۲۲۸ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با ۵.۷۳۰ میلیارد ریال مدت مشابه سال گذشته از رشد مطلوب ۶۱ درصدی برخوردار بوده است.

بیشتر بخوانید:

۶۴ ریال سود به ازای هر سهم “بترانس”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *