سهامدار “کپارس” زنگ خطر افت نرخ را می‌شنود

سهامداران این شرکت زنگ خطر افت قیمت را می‌شنوند؟

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که اعلام سود ۲۷۳۳ ریالی به ازای هر سهم در ۶‌ماهه نخست در مقایسه با ۳۹۸ ریال سود سه‌ماهه ابتدایی سال عملکردی مطلوب به نظر می‌رسد با این وجود قیمت‌های بیش از ۱۹۵.۰۰۰ ریالی هر سهم این شرکت خبر از ریسک بالای سرمایه‌گذاری می‌دهد.

از نکات قابل‌توجه و تامل‌برانگیز صورت‌های مالی این شرکت در ۶‌ماهه سال ۱۳۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و حتی سه ماهه ابتدایی سال می‌توان به افزایش مقادیر فروش کاشی توسط این شرکت در حوزه داخلی و صادراتی اشاره کرد که این موضوع عمدتا در سه ماهه دوم سال اتفاق افتاده است.

سهامداران این شرکت زنگ خطر افت قیمت را می‌شنوند؟

از طرفی افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش با توجه به تورم ماه‌های اخیر از دلایل اصلی افزایش درآمد‌های شرکت است.

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود، افزایش چشمگیر مقادیر فروش و همچنین نرخ‌های فروش منجر به افزایش جمع کل مبالغ فروش و درآمد‌های شرکت شده است.

سهامداران این شرکت زنگ خطر افت قیمت را می‌شنوند؟

در مجموع این شرکت کار خود را با فروشی ۱.۱۱۵ میلیارد ریالی و سود خالصی ۳۴۰ میلیارد ریالی در ۶‌ماهه سال مالی ۱۳۹۹ به اتمام رسانده که این موضوع با قیمت‌های کنونی سهام این شرکت به هیچ‌وجه همخوانی ندارد.

بیشتر بخوانید:

“کپارس” و داستان تکراری این روز‌های بازار/ عملکرد شرکت و ترک‌های روی قیمت

بورس‌نیوز رسانه تخصصی بازارسرمایه در راستای شفافیت هرچه بیشتر و روشن‌شدن مسیر سرمایه‌گذاری سهامداران “کپارس”، آمادگی درج پاسخ “کاشی پارس” را دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *