شناسایی سود “ورنا” از محل فروش سهام بی‌کیفیت “خساپا”

وقتی سهامدار عمده به زیر مجموعه زیانده‌اش اعتقادی ندارد

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که در ماه‌های ابتدایی سال بسیاری از اهالی به اصلاح کارشناس بازار سرمایه بسیاری از سرمایه گذاران کم سواد مالی را به خرید سهام بی کیفیت خودروساز با زیان‌هایی چند ۱۰ هزار میلیارد تومانی تشویق می‌کردند، سهامدار عمده این شرکت‌ها همچون سرمایه گذاری رنا، مشغول فروش سهام زیرمجموعه‌های خود بودند.

وقتی سهامدار عمده به زیر مجموعه زیانده‌اش اعتقادی ندارد

بر اساس گزارش حسابرسی نشده عملکرد ۶‌ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ شرکت سرمایه گذاری رنا، تقریبا ۸۸ درصد از درآمد ۲.۹۸۷ میلیارد ریالی شرکت، ناشی از سود فروش سرمایه‌گذاری‌های این شرکت در این مدت، است.

بر اساس این گزارش بخش عمده‌ای از درآمد‌های مذکور، سود حاصل از فروش سهام شرکت‌های سایپا و مپنا بوده که در جدول ذیل قابل مشاهده است.

وقتی سهامدار عمده به زیر مجموعه زیانده‌اش اعتقادی ندارد

درآمدهای ناشی از سود سرمایه‌گذاری‌ها

لازم به ذکر است، از ۱۹۹.۴۷۰ میلیون ریال درآمد‌های ناشی از سود سرمایه‌گذاری‌ها در ۶ماهه نخست سال، کارگزاری صنعت معدن، توسعه سرمایه رادین و واسپاری توسعه گستر برنا بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

با توجه به شرایط ناامیدکننده شرکت‌های خودروسازی زیرمجموعه این سرمایه گذاری و احتمال بالای شناسایی زیان‌های چند هزار میلیارد تومانی این شرکت‌ها، به نظر نمی‌رسد سال جاری نیز شاهد اتفاقی عجیب در روند سودآوری و یا تقسیم سودی در مجمع عمومی عادی سالانه ” ورنا ” باشیم.

بیشتر بخوانید:

“ورنا” یک درصد “خساپا” را فروخت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *