شیب ملایم سود عملیاتی در سه فصل گذشته

خواندن ۲دقیقه

شرکت شیشه همدان+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت شیشه همدان در دوره ۹ماهه منتهی به پایان اسفندماه سال گذشته و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، موفق به کسب سود خالص یک هزار و ۷۵۲ میلیارد ریالی شده و این سود نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حدود ۱۱۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

گزارش عملکرد کهمدا+بورس نیوز

درآمد‌های عملیاتی محقق شده شرکت در این دوره معادل ۲ هزار و ۹۸۶ میلیارد ریال بوده است. محصول اصلی شرکت انواع ظروف شیشه‌ای بوده که در تناژ ۵۵ هزار و ۴۳۰ تن به فروش رسیده و این فروش ۶ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

برای سه ماهه پایانی سال مالی جاری فروش ۱۷ هزار تن محصول برآورد شده است.

متوسط نرخ فروش هر تن محصول در این مدت معادل ۵۱ میلیون و ۸۴۰ هزار ریال بوده که این نرخ در اسفند ماه به بیش از ۶۰ میلیون ریال در هرتن رسیده است.

هزینه‌های تولید شرکت در این دوره معادل یک هزار و ۲۰۱ میلیارد ریال بوده که شامل ۶۷۴ میلیارد ریال مواد اولیه مصرفی است. مواد اولیه اصلی مصرفی شرکت شامل کربنات سدیم، شیشه‌خرده، فروسیلیس و لوازم بسته‌بندی است.

حاشیه سود عملیاتی شرکت به بیش از ۵۴ درصد رسیده که ۵ واحد درصد بیشتر از عملکرد سال مالی قبل از آن محسوب می‌شود.

این شرکت در دوره ۹‌ماهه سپری شده از سال مالی، مبلغ ۴۱۵ میلیارد ریال درآمد غیرعملیاتی بابت سود تسعیر و واگذاری دارایی‌های ثابت شناسایی کرده است.

در نمودار روند کسب درآمد، سود عملیاتی و سود خالص در سه فصل گذشته از سال مالی شرکت ارائه شده است.

نمودار صورت های مالی کهمدا+بورس نیوز

علت کاهش سود خالص در دوره سه ماهه سوم، عدم شناسایی سود غیرعملیاتی بوده که صرفا در سه‌ماهه دوم شناسایی شده، اما با این حال، شاهد رشد نسبی و با شیب ملایم سود عملیاتی شرکت در سه فصل گذشته هستیم.


  • بیشتر بخوانید:

شناسایی درآمد‌های غیرعملیاتی “کهمدا”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *