صدرنشینی زعفران با معامله ۲۹۵ هزار قرارداد آتی

خواندن ۲ دقیقه

 معامله ۲۹۵ هزار قرارداد آتی زعفان+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالا تعداد ۳۱۰ هزار و ۶۱۲ قرارداد آتی بر پایه دارایی‌های زعفران نگین و پوشال، پسته، زیره سبز و نیز نقره و برای تحویل در ۱۱ سررسید فعال منعقد شد و ارزش ۵۱۳۶ میلیارد و ۹۳ میلیون ریالی را رقم زد.

همچنین، طی هفته‌ای که گذشت، معامله‌گران ۲۹۵ هزار و ۹۶۰ قرارداد آتی زعفران نگین را در سررسید‌های اردیبهشت، تیر و شهریور ماه ۱۴۰۰ منعقد کردند و ارزش ۶۷۶۴ میلیارد و ۱۲۶ میلیون ریالی را رقم زدند تا با این حجم و ارزش معاملاتی، زعفران صدرنشین بازار باشد.

براساس این گزارش، ۴۱۸۹ قرارداد آتی زعفران پوشال نیز در حالی منعقد شد که ارزش ۴۳ میلیارد و ۴۲۷ میلیون ریالی برای این دارایی پایه و برای تحویل در دو موعد اردیبهشت و شهریور ماه امسال به ثبت رسید.

انعقاد ۸۵۷ قرارداد آتی پسته برای تحویل در سه سررسید فروردین، خرداد و مرداد ماه سال جاری نیز ارزشی بالغ بر ۱۳۷ میلیارد و ۶۱۸ میلیون ریال را به ارمغان آورد.

حجم معاملات زیره سبز در سررسید خرداد ماه ۱۴۰۰ نیز به ۱۰۸ قرارداد منعقده و ارزش آن به بیش از ۶ میلیارد و ۱۵۸ میلیون ریال رسید.

معامله گران همچنین تعداد ۹۴۹۸ قرارداد آتی نقره را در دو سررسید اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری منعقد کردند که این تعداد قرارداد منعقده ارزش ۱۸۴ میلیارد و ۷۶۲ میلیون ریالی را در پی داشت.


  • بیشتر بخوانید:

عدم ثبت تقاضا برای محصول تختال فولاد خوزستان

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *