عدم ثبت تقاضا برای محصول تختال فولاد خوزستان

فولاد خوزستان+بورس نیوز

به گزارش تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد خوزستان در جریان معاملات هفته سپری شده موفق به فروش ۱.۸۰۰ میلیارد ریال محصول شمش فولادی در بورس کالا گردید.

این ارزش نسبت به هفته قبل کاهش ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد. کاهش عرضه‌ی شمش در کنار عدم ثبت تقاضا در محصول تختال منجر به کاهش ارزش معاملات این شرکت گردید.

در این هفته شاهد عرضه و معامله ۱۵.۰۰۰ تن شمش فولاد توسط این شرکت بودیم که با تقاضای خوب ۴۳ هزار تنی همراه بود. به این ترتیب، شاهد رقابت قیمتی توسط خریداران بودیم و در نهایت نرخ متوسط هر تن محصول با ۳ درصد رشد نسبت به قیمت پایه به حدود ۱۲۰ میلیون ریال در هر تن رسید. این نرخ نسبت به هفته قبل افزایش در حدود ۷.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش کم سابقه قیمت‌های جهانی در کنار کاهش سطح عرضه‌ها منجر به رشد تقریبا محسوس قیمت‌ها شده است.

همچنین در این هفته شاهد عرضه ۳۰ هزار تن محصول تختال بودیم که هیچ تقاضایی برای آن ثبت نگردید. در هفته‌های اخیر شاهد افت محسوس تقاضا برای محصول تختال فولاد خوزستان هستیم.

در جدول زیر آمار معاملات شرکت خوزستان ارائه شده است:

عملکرد هفتگی فخوز+بورس نیوز

همچنین در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا در شش ماه گذشته ارائه شده است. همان گونه که در نمودار نیز مشخص است، برای سومین هفته پیاپی شاهد افت ارزش معاملات فولاد خوزستان در بورس کالا هستیم.

روند  فروش هفتگی فولاد خوزستان+بورس نیوز


  • بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *