متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط به ۸۸ درصد رسید

 صندوق‌های مختلط+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.

پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط+بورس نیوز

ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۱۰ فروردین ماه سال جاری به ۲۵ هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال رسیده است و متوسط ارزش صندوق‌های مختلط و در ۱۶ صندوق مورد بررسی به ۱۵۸ میلیارد تومان رسیده است.

متوسط بازدهی هفتگی این صندوق‌ها به منفی ۰.۳ درصد رسیده است. ضعیف‌ترین و عجیب‌ترین عملکرد را صندوق نواندیشان با بازدهی منفی ۵.۸ درصدی داشته است. بهترین عملکرد هفتگی را نیز صندوق مشترک پارس با بازدهی مثبت ۱.۱ درصدی داشته است.

متوسط بازدهی ماهیانه این صندوق‌ها به ۵ درصد مثبت رسیده که بهترین عملکرد را صندوق گنجینه مهر با ۸.۸ درصد بازدهی و ضعیف‌ترین را نیز صندوق نواندیشان با منفی ۱.۹ درصد بازدهی داشته است.

در بخش سه ماهه، بازدهی متوسط این صندوق‌ها به منفی ۴.۱ درصد رسیده که بدترین عملکرد را صندوق نواندیشان با بازدهی منفی ۱۲.۸ درصدی داشته است. بهترین عملکرد فصلی را نیز صندوق آسمان خاورمیانه با ۲.۳ درصد بازدهی مثبت داشته است.

در یک سال منتهی به ۱۰ فروردین ماه سال جاری، بازدهی متوسط صندوق‌های مختلط به ۸۷.۷ درصد رسیده که بهترین عملکرد را صندوق قابل معامله سپهر اندیشه نوین با ۱۳۸ درصد بازدهی داشته است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *