متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط به کمتر از ۵۳ درصد رسید

متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط به کمتر از ۵۳ درصد رسید

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.

• پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط به کمتر از ۵۳ درصد رسید

متوسط بازدهی سالیانه صندوق‌های مختلط به کمتر از ۵۳ درصد رسید

• ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۳۱ فروردین ماه سال جاری به ۲۰ هزار و ۴۰۱ میلیارد ریال رسیده است. دو صندوق تجربه ایرانیان و توسعه ممتاز به ترتیب با ۵.۱۲۹ و ۳.۰۹۳ میلیارد ریال، پرارزش‌ترین صندوق‌های مختلط محسوب می‌گردند. همچنین دو صندوق نواندیشان و نیکی گستران به ترتیب با ۱۳۱ و ۲۰۵ میلیارد ریال، دو صندوق با حداقل ارزش محسوب می‌گردند.

• متوسط بازدهی صندوق‌های مختلط در هفته قبل که بازدهی ۱۴ صندوق از ۱۵ صندوق مورد بررسی منفی بود، به ۱.۲۵ درصد بازدهی منفی رسید. بدترین عملکرد هفتگی را دو صندوق ثروت آفرین پارسیان و نواندیشان به ترتیب با ۲.۸ و ۲.۶ درصد بازدهی منفی داشتند. صندوق گوهر نفیس تمدن با کسب بازدهی مثبت ۱ درصدی، بهترین عملکرد هفتگی را داشته است.

• متوسط بازدهی یک ماهه و سه ماهه صندوق‌های مختلط به ترتیب به منفی ۳.۹ و مثبت ۰.۴ درصد رسیده است.

• در یک سال منتهی به پایان فروردین ماه سال جاری، متوسط بازدهی صندوق‌های مختلط به ۵۲.۸ درصد رسیده است. بهترین عملکرد یک ساله را دو صندوق قابل معامله سپهر اندیشه نوین و توسعه ممتاز به ترتیب با ۹۱.۵ و ۷۱ درصد داشته اند و دو صندوق ثروت آفرین پارسیان و نواندیشان به ترتیب با ۲۲ و ۳۰.۵ درصد بازدهی داشته اند.

• در هفته قبل شاهد خروج ۲۳۶ میلیارد ریال منابع مالی از صندوق‌های مختلط بودیم. بیشترین خروج سرمایه از صندوق تجربه ایرانیان و به ارزش ۱۳۶ میلیارد ریال روی داده است.

بیشتر بخوانید:

بازدهی ۱۷۷ درصدی این صندوق در سال گذشته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *