مجلس یازدهم به فکر بهبود معیشت مردم و بی اثرکردن تحریم است

خواندن ۲دقیقه

محمدصالح جوکار+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمد صالح جوکار،رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شورا‌ها درباره عملکرد مجلس یازدهم در طول این ۱۰ ماه، اظهار کرد: در سال اول مجلس یازدهم بیشتر هم و غم مجلس روی بحث معیشت مردم، مسکن و اشتغال بود. در حوزه سیاست خارجی نیز تلاش ما بی اثر کردن تحریم‌ها و کنار زدن آن‌ها بود که طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها با جدیت در مجلس یازدهم دنبال شد و اقتدار ما را در برابر زیاده خواهی‌های دشمن ارتقا داد.

وی افزود: در حوزه مسکن طرح جهش تولید و تامین مسکن دنبال شد تا با ساخت مسکن تعادلی بین عرضه و تقاضا ایجاد شود. در بحث معیشتی نیز مصوبات خوبی برای حمایت از دهک‌های پایین جامعه داشتیم. بحث حمایت از تولید نیز در بودجه سال ۱۴۰۰ به خوبی دیده شده و ان شاءالله با تامین منابع شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

نماینده مردم یزد در خانه ملت تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ قرار است یک دولت جدید بر سرکار آید و امید است دولتی جوان و کار آمد برگزیده شده و با برنامه ریزی و تعامل با مجلس بتوانیم گام‌های جدی تری برای بهبود وضعیت معیشت مردم، کنترل تورم و نقدینگی و ایجاد اشتغال برداریم.

وی ادامه داد: تقویت پول ملی و ارتقای ارزش آن از دیگر مواردی است که باید در سال جدید با جدیت بیشتری دنبال شود. در سیستم توزیع کالا‌های اساسی باید نظارت اساسی تری اعمال شود تا کالا‌هایی که با ارز ترجیحی تامین می‌شود، مستقیما به دست مردم رسیده و دست دلالان از بازار کوتاه شود.

جوکار افزود: همه این اقدامات در سایه اتحاد و همدلی و هماهنگی سه قوه در کنار هم میسر است. انشاءالله با هماهنگی بین سه قوه کار‌ها در سال جدید بهتر پیش خواهد رفت و مشکلات مردم نیز کمتر خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *