“مرقام” ترک عادت نکرد

خواندن ۲ دقیقه

شرکت ایران ارقام+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، تحقق زیان سالانه ۴۹ ریالی به ازای هر سهم در ۶ ماهه نخست سال جاری و البته زیان ۱.۷۹۵ ریالی در سال مالی گذشته برای شرکتی که در ماه‌های گذشته قیمت‌های بیش از ۶۹.۰۰۰ ریال را نیز ثبت کرده بود، رویدادی است که توجیهی محکم برای ادامه روند کاهش قیمت هر سهم شرکت ایران ارقام در روز‌ها و ماه‌های آتی دارد.

گزارش حسابرسی نشده مرقام+بورس نیوز

ظاهرا شرکت ایران ارقام همانند سال‌های اخیر ترک عادت نکرده و با تحقق مجدد زیان خالص در ۶ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰ نیز خیال سهامداران خود را از شرایط آتی این شرکت راحت کرد.

از نکات قابل توجه در شناسایی زیان ۲۴ میلیارد ریالی خالص این شرکت در ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰، افت مجدد و ۲۳ درصدی درآمد‌های شرکت و البته کاهش ۲۵ درصدی بهای تمام‌شده در مقایسه با سال گذشته بوده که این موضوع به همراه ۱۹۷ میلیارد ریال هزینه‌های فروش و شناسایی درآمدی ۱۰۹ میلیارد ریال سایر درآمد‌های عملیاتی منجر به تحقق بیش از ۱۲ میلیارد ریال زیان عملیاتی شد.

گزارش فروش مرقام+بورس نیوز

همانگونه که در جدول هم مشاهده می‌شود، درآمد‌های شرکت به ویژه در بخش خدمات نرم افزاری نه تنها رشد محسوسی نداشته بلکه افت بسیار چشمگیری را به ثبت رسانده است.

با این وجود شناسایی بیش از ۱۰۹ میلیارد ریالی درآمد غیر عملیاتی ناشی از زیان تسعیر ارز مربوط به مانده بدهی ارزی به شرکت Grg بوده که رقم محاسبه شده ارز بر اساس نرخ ارز سامانه سنا است.


بورس‌نیوز رسانه تخصصی بازارسرمایه در راستای شفافیت هرچه بیشتر و روشن‌شدن مسیر سرمایه‌گذاری سهامداران “مرقام“، آمادگی درج پاسخ “شرکت ایران ارقام” را دارد.


  • بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *