مُهرتایید حسابرس بر سود ۵۴۱ ریالی “غویتا” در سال۹۹

مهر تایید حسابرس بر اعلام سود ۵۴۱ ریالی

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، در شرایطی که با اتخاذ تصمیمات غیرکارشناسی سازمان بورس شاهد تداوم تشکیل صفوف فروش سنگین در سهام شرکت‌های کوچک هستیم، عدم معامله و تشکیل صف فروش سهام شرکت ویتانا وارد سومین ماه شده و هنوز مشخص نیست آیا سازمان و شورای عالی بورس راهی برای نقدشوندگی در چنین نماد‌هایی اندیشیده‌اند یا خیر؟

شاید اعلام سود ۵۴۱ ریالی به ازای هر سهم در سال مالی ۱۳۹۹ و قیمت‌های بیش از ۱۸.۰۰۰ ریالی هر سهم اصلی‌ترین دلیل تشکیل صف فروش و عدم استقبال خریداران در نماد این شرکت در ۲ ماه اخیر باشد.

در جدیدترین گزارش حسابرسی شده منتشره از سوی شرکت ویتانا، افزایش بیش از ۲.۳۴۳ میلیارد ریالی درآمد‌های ناشی از فروش و همچنین شناسایی درآمدی ۸۹۹ میلیارد ریالی ناشی از خریدوفروش سهام، تعدیل ۱۴۸ درصدی سود خالص این بیسکوئیت ساز را رقم زد.

مهر تایید حسابرس بر اعلام سود ۵۴۱ ریالی

همان‌گونه که از گزارش‌های عملکرد ماهیانه شرکت ویتانا نیز آشکار بود، افزایش چشمگیر و بیش از ۷۰ درصدی مبالغ فروش این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ در مقایسه با سال قبل، منجر به تعدیل بااهمیت سودآوری این شرکت در این مدت شد اما؛ بر اساس صورت‌های مالی منتشرشده این شرکت نمی‌توان نقش شناسایی درآمدی بیش از ۸۹۹ میلیارد ریالی غیرعملیاتی ناشی از فروش سهام در بازار بورس و فرابورس را در تعدیل چشمگیر سودآوری این شرکت نادیده گرفت.

همان‌گونه که در جدول ذیل مشاهده می‌گردد، افزایش بیش از ۵.۸۰۳ تنی انواع بیسکوئیت‌های داخلی و صادراتی و همچنین رشد قابل‌توجه نرخ‌های فروش محصولات این شرکت منجر به رشد چشمگیر کل مبالغ فروش گردیده است.

مهر تایید حسابرس بر اعلام سود ۵۴۱ ریالی


  • بیشتر بخوانید:

رکورد درآمد “غویتا” شکست شد/ افزایش درآمد ۷۳ درصدی “غویتا” در بهمن‌ماه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *